Menu
 

Prieni: Šeit ikviens atradīs kaut ko īpašu!

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Prieni: Šeit ikviens atradīs kaut ko īpašu! publicitātes

Prienu pilsētai, kas atrodas blakus Lietuvas upes Nemunas līkumiem, ir dziļas tradīcijas, tā ceļotājus aizrauj gan ar dabas bagātībām, gan arhitektūras dārgumiem, kas atgādina pagātnes senatnes. Šeit ikviens atradīs kaut ko īpašu!

Pilskalnu zeme!

Prienu rajons var tiešām lepoties ar saviem kultūras pieminekļiem! Pat 33 pilskalni, no kuriem daži jau ir aizauguši ar mežiem, ir grūti sasniedzami, bet pārējie ir gatavi uzņemt pēc dabas un skaistiem attēliem izslāpušus ceļotājus! Viens no tiem ir Mačūnu pilskalns, ko apvij leģendas un stāsti. Joprojām ir leģenda, ka vienreiz pa šo kalnu tika nogādāta līgava, kura bija spiesta precēties ar vīrieti, kuru nemīl, tāpēc šim pilskalnam ir otrs vārds – Līgavas kalns. Prienu ainavu rotā arī lielākā Lietuvas upe Nemunas ar pietekām Jiesia, Peršeke, Verkne. Un Balbierišķa atsegums katru pārsteigs ar savām dabas bagātībām un apbalvos ar lielisku skatu!

Tiem, kurus interesē pagātne

Prieni ir muzeju zeme. Tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par Lietuvu un uz īsu laiku atgriezties pagātnē, Prieniem tiešām ir ko piedāvāt! Veiverju pasta stacijas ēku komplekss – zirgu pasta stacija, kas izskatās kā īsta klasiskā stila muižniecība. Arī Prienu reģionālais muzejs, iespējams, ir vienīgais muzejs, kurā pēckara partizānu piemiņa apskatāma tumsā. Tiem, kas vēlas pieskarties tradicionālākām lietuviešu tradīcijām, jāapmeklē Vinca Mīkolaiša-Putina dzimtā muiža – muzejs un Šilavota Davatkīns (Šilavoto Davatkynas).

Brīnumaina skaistuma arhitektūra

Prienu rajons lepojas ar 11 neticama skaistuma baznīcām, no kurām trīs ir iekļautas kultūras mantojuma reģistrā! Unikālitāti un iespaidīgus arhitektūras risinājumus lieliski ilustrē Jieznas Sv. Arhangeļa Mihaēla un Jāņa Kristītāja baznīca, kā arī Staklišķu Sv. Trīsvienības baznīca. Prienus dekorē arī Kristus Izpausmes baznīca, kas tiek uzskatīta, iespējams, par vienu no vecākām koka baznīcām Lietuvā. Šī baznīca, kas atzīta par kultūras mantojuma objektu, pārsteigs visus ar savu lielumu un autentiskajām greznām detaļām.

Vairāk informācijas: www.aplinkmarias.lt/en/rajonas/prienai


Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.