Menu
 

Kā iegūt motocikla tiesības ātri, ērti un droši?

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Ja šovasar plānojat pievienoties motobraucēju pulkam, jums būs nepieciešams iegūt A kategorijas vadītāja apliecību, jeb, vienkāršā valodā runājot – motocikla tiesības. Protams, lai varētu doties kārtot A kategorijas eksāmenu uz CSDD, visiem topošajiem motociklistiem jāiegūst nepieciešamās zināšanas, izejot attiecīgos kursus, tāpēc pirmais solis ceļā uz to ir autoskolas izvēle. Tiesa gan, autoskolu piedāvājums ir visnotaļ plašs, tāpat papildus apjukumu var radīt arī vadītāju apliecību apakškategorijas, tāpēc autoskola Einšteins piedāvā savu ceļvedi, kas palīdzēs motocikla tiesību iegūšanā.

Kura kategorija ir atbilstošākā?

Ir svarīgi atcerēties, ka A kategorijas vadītāja apliecībai ir vēl vairākas apakškategorijas - A1 kategorija, A2 kategorija un AM kategorija – kuras iedalās attiecībā no motocikla dzinēja darba tilpuma un jaudas, turklāt to iegūšanai ir visai dažādas prasības un nosacījumi. Līdz ar to, vēl pirms uzsākt autoskolas izvēli, ir svarīgi saprast, kurai kategorijai jums būs nepieciešams pieteikties. Tāpēc ieskatīsimies tajā, kādi transportlīdzekļi atbilst katrai kategorijai un kādi ir nosacījumi, lai tās iegūtu.

A kategorijas vadītāja apliecība atļauj vadīt jebkuru motociklu, tomēr tiešā veidā to iespējams iegūt tikai no 24 gadu vecuma (apmācības atļauts uzsākt no 22 gadu vecuma), nokārtojot gan teorijas, gan praktisko eksāmenu. Tiesa gan, šo kategoriju var iegūt arī citā veidā – ja ir sasniegts 2 gadu stāžs A2 kategorijas motocikla vadīšanā. Šajā gadījumā būs nepieciešams nokārtot tikai vadīšanas eksāmenu. Tas pats attiecas arī uz pāreju no A1 uz A2 kategoriju, līdz ar to, pārējās kategorijas var uzskatīt par sava veida pārejas posmu ceļā uz A kategoriju. Piemēram, A2 kategorijas vadītāja apliecība atļauj vadīt motociklu, kura jauda nepārsniedz 35kW, un to var iegūt no 18 gadu vecuma. Savukārt A1 kategorija ir pieejama no 16 gadu vecuma un tā ļaus vadīt motociklus, kuru jauda ir mazāka par 11 kW, bet AM kategoriju, kas paredzēta mopēdu vadītājiem, var saņemt jau no 14 gadu vecuma. Šādā veidā A kategorijas vadītāja apliecību teorētiski iespējams iegūt jau no 20 gadu vecuma, ja sasniedzat atbilstošo stāžu.

Kā izvēlēties autoskolu A kategorijas iegūšanai?

Kā jau minēts, izvēlēties autoskolu, kurā apgūt iemaņas CSDD A kategorijas eksāmena kārtošanai, nav nemaz tik viegli, tāpēc ir svarīgi zināt, kam pievērst uzmanību to darot. Vissvarīgākā lieta, kas jāņem vērā, ir autoskolas kvalitāte un reputācija, jo katrs topošais motocikla tiesību īpašnieks grib būt drošs par to, ka nepieciešamās zināšanas ir iegūtas kvalitatīvā veidā. Šeit palīdzēt var CSDD apkopotā autoskolu statistika, kas sniedz objektīvu ieskatu to darbībā, apkopojot to, cik liela daļa konkrētās autoskolas apmācāmo ir nokārtojuši eksāmenu ar pirmo reizi. Ja vēlaties saņemt kvalitatīvu apmācību, ieteicams izvēlēties autoskolu, kuras teorijas statistikas rādītāji ir ap 90% vai pat augstāki.

Tāpat ieteicams pievērst uzmanību motocikliem, ar kuriem tiek veikta praktiskā apmācība – ja iziesiet to ar motociklu, kas krasi atšķiras no tā, ar ko būs jābrauc eksāmenā, tas var radīt nelielu apjukumu un nevajadzīgu stresu. Tieši tāpēc labākās autoskolas piedāvā motociklus, kuri ir identiski CSDD braukšanas eksāmenā izmantotajiem, lai palielinātu savu apmācāmo iespējas to nokārtot ar pirmo reizi.

Pēdējā, bet ne mazsvarīgākā lieta, kas jāņem vērā, ir tas, kura autoskola jums ir visērtākā, lai došanās uz kursiem nebūtu kā apgrūtinājums. Tāpēc pievērsiet uzmanību tam, vai jums ir ērti nokļūt uz konkrēto autoskolu, un vai tās piedāvātie apmācību grafiki atbilst jūsu vajadzībām!

Autoskola Einšteins Rīgas apriņķa iedzīvotājiem sniedz iespēju ērti iegūt motocikla tiesības filiālēs Siguldā, Mālpilī un Rīgas centrā, nodrošinot apmācību grupas gan darbadienu vakaros, gan brīvdienās. A kategorijas teorijas apmācību ilgums ir trīs nodarbības (15 akadēmiskās stundas), savukārt minimālais praktisko apmācību ilgums ir 10 x 45 min - to iespējams veikt ar Yamaha un Kawasaki motocikliem, kuri ir tādi paši kā CSDD A kategorijas eksāmenos izmantotie.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.