Menu
 

Koka siltumnīcas – kāpēc izvēlēties koka karkasa siltumnīcu?

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vai esat apsvēruši iespēju iegādāties jaunu dārza siltumnīcu, lai vasarā savu ģimeni apgādātu ar svaigiem dārzeņiem no pašu mazdārziņa? Koka siltumnīcu uzstādīšana piemājas dārzos un mazdārziņos ir plaši izplatīta jau gadiem, taču pēdējā laikā ir kļuvusi arvien izplatītāka, cilvēkiem pastiprināti pievēršot uzmanību pārtikas, to skaitā dārzeņu un augļu, izcelsmei un kvalitātei.

Kāpēc tieši koka siltumnīcas iemato arvien lielāku popularitāti Latvijas mazdārziņu un piemājas dārzu īpašnieku vidū? Galvenokārt to kvalitātes, ilgā ekspluatācijas laika un ērtās uzstādīšanas dēļ. Gatavojoties dārza sezonai, uzziniet vairāk par koka siltumnīcu sniegtajām priekšrocībām - iespējams, ka arī jūsu dārzā jau šovasar dārzeņi tiks audzēti Latvijā ražotā koka siltumnīcā!

Koka siltumnīcas karkass un aprīkojums

Koka siltumnīcas karkass un aprīkojums ir parametri, kuri noteiks ne tikai to, cik kvalitatīvs būs jūsu izvēlētais siltumnīcas modelis, bet arī to, kādas būs siltumnīcas klimata regulēšanas un izmantošanas iespējas. Siltumnīcas stabilitātes un izturības galvenais parametrs ir koka karkasa kvalitāte. Izvēloties koka siltumnīcu, pievērsiet uzmanību, vai siltumnīcas karkass ir veidots no kvalitatīvām koka brusām, kas veido stabilu un izturīgu pamatu siltumnīcas aprīkojumam un pārklājumam. Ja šaubāties, vai spēsiet noteikt karkasa kvalitāti, tad pievērsiet uzmanību ražotāja norādītajam siltumnīcas ekspluatācijas laikam – augstākās kvalitātes koka siltumnīcas ar plēves pārklājumu kalpo līdz pat 10 sezonām, savukārt koka siltumnīca ar polikarbonāta pārklājumu spēs veikt savas funkcijas līdz pat 14 sezonām.

Siltumnīcas ventilācijas sistēma jeb aprīkojums ir būtisks aspekts, kam pievērst uzmanību pirms dārza siltumnīcas iegādes. Tas, kādas ventilācijas iespējas konkrētais siltumnīcas modelis sniegs, noteiks klimata regulēšanas iespējas siltumnīcā. Izplatītākais siltumnīcas durvju un logu plānojums ir to izvietošana siltumnīcas galos, tādējādi nodrošinot ne tikai ērtu siltumnīcas lietošanu, bet arī gaisa plūsmas apmaiņu.

Koka polikarbonāta un plēves siltumnīcas

Izvēloties koka siltumnīcu, būtiski ir pievērst uzmanību siltumnīcas pārklājumam, kas attiecīgi ietekmē gaismas caurlaidību un siltuma vadāmību. Vispopulārākie koka siltumnīcām izmantotie pārklājumi ir polietilēna plēve un polikarbonāta pārklājums. Polikarbonāts visbiežāk ir pircēju pirmā izvēle šī pārklājuma termisko īpašību dēļ. Polikarbonāta pārklājuma siltumnīcām ir labas termoizolācijas spējas, turklāt dārzeņu audzēšanai piemērota temperatūra tiek saglabāta pat pie sala līdz -5 grādiem. Papildus tam, kā nozīmīga polikarbonāta pārklājuma priekšrocība izceļama arī triecienizturība, kas pagarina siltumnīcas ekspluatācijas laiku. Neskatoties uz polikarbonāta pārklājuma sniegtajām priekšrocībām, plēves siltumnīcas turpina būt plaši iecienītas piemājas un mazdārziņu saimnieku vidū, pirmkārt to cenas, otrkārt, siltumnīcu ar polietilēna pārklājumu vienkāršās montāžas dēļ. 

Latvijā ražotas koka siltumnīcas – individuāli risinājumi, ātra piegāde un uzstādīšana

Koka siltumnīcas gan ar polikarbonāta, gan plēves pārklājumu ir vienkārši un ērti uzstādāmas. Izvēloties Latvijā ražotu koka siltumnīcu, ir iespējams izmantot iespēju tajā iestrādāt dažādus individuālus risinājumus, lai siltumnīca atbilstu visām jūsu prasībām. Populārākie individuālie risinājumi koka siltumnīcām ir, siltumnīcas izmēra pielāgošana jūsu dārza teritorijas izmēriem, kā arī siltumnīcas aprīkojuma pielāgošana – papildus durvju vai vēdlogu ierīkošana. Turklāt individuālo risinājumu iestrāde Latvijā ražotās siltumnīcās neprasīs ilgu gaidīšanas laiku, nodrošinot ātru piegādi un uzstādīšanu, lai dārza sezonu uzsāktu laikus!

RalfHouse ir augstākās kvalitātes koka siltumnīcu ražotājs, kas nodrošina siltumnīcu piegādi un uzstādīšanu visā Latvijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.