Menu
 

"Olainfarm" vēršas policijā ar iesniegumu atzīt uzņēmumu par cietušo agrāk sāktā kriminālprocesā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: LETA Foto: LETA

Lai pārbaudītu iepriekšējās augstākā līmeņa vadības īstenoto saimniecisko darbību un veikto maksājumu par mārketinga pakalpojumiem ar Kipras uzņēmumu, šī gada aprīlī pēc krimināllietas procesa virzītāja pieprasījuma AS “Olainfarm” piesaistīja neatkarīgu, starptautisku revidentu. Saņemtais starptautiskā revidenta atzinums sniedz atbildi, ka minētais darījums ir noticis, iespējams, nodarot zaudējumus AS “Olainfarm”. AS “Olainfarm” esošā valde ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu atzīt uzņēmumu par cietušo jau agrāk uzsāktā kriminālprocesā, informē uzņēmuma pārstāve Ieva Lapiņa-Ennīte.

AS “Olainfarm” valde 2019. gada aprīlī, uzsākot pildīt pienākumus, iepazinās ar uzņēmuma saimniecisko darbību un noslēgtajiem līgumiem. Jaunā valde konstatēja mārketinga ārpakalpojuma darījumus, kas radīja šaubas par to iespējami fiktīvo darījumu raksturu, saimniecisko lietderību un pamatotību. Arī līgumu summas neatbilda saņemtajam pakalpojumu apjomam, kā arī mārketinga aktivitātēm nebija atbilstoši apliecinoši dokumenti, tāpēc sākumā sadarbība ar uzņēmumu tika apturēta, šobrīd tā ir pārtraukta un par konstatēto ir informētas tiesībsargājošās iestādes, skaidro uzņēmumā.

Izpildot tiesībsargājošo iestāžu norādījumus, AS “Olainfarm” aktīvi sadarbojās ar starptautisko revidentu, lai tam palīdzētu gūt padziļinātu priekšstatu par iegādātajiem mārketinga pakalpojumiem un novērstu jebkādu šaubu ēnu. 2019. gada augustā saņemtajā revidenta ziņojumā norādīts, ka padziļinātajā izpētē tika gūts apstiprinājums – darījuma rezultātā, iespējams, nodarīti zaudējumi AS “Olainfarm” lielā apmērā.

Starptautiskā revidenta ziņojumā ir identificētas iesaistītās personas, kuras ir piedalījušās darījuma veikšanā. Vairākas AS “Olainfarm” amatpersonas un vadošie darbinieki, kuri ir saistīti ar darījumiem, jau iepriekš atstādināti no amata pildīšanas, stāsta I. Lapiņa-Ennīte.

“Izmantotā prakse nav savienojama ar labas pārvaldības principiem un tika nekavējoties izbeigta. Mēs apzināmies, ka šie atklājumi nav patīkami ne uzņēmuma darbiniekiem, ne akcionāriem, tomēr uzskatām – kā kārtīgiem un rūpīgiem saimniekiem mums par pagātnes notikumiem jārunā atklāti. Mums ir ap 1500 akcionāru, un, domājot par visu akcionāru interesēm, mūsu mērķis ir nodrošināt caurskatāmus procesus uzņēmuma saimnieciskajā darbībā, kā arī pēc iespējas novērst šādus riskus nākotnē,” norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

AS “Olainfarm” nodarbojas ar medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanu. Šobrīd uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju, vēsta I. Lapiņa-Ennīte.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.