Menu
 

Tiesa uz laiku apturējusi "Olmafarm" balsstiesības "Olainfarm" akcionāru sapulcēs

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Zemgales rajona tiesa apmierinājusi prasību uz laiku apturēt 42% zāļu ražotāja "Olainfarm" akciju īpašnieces SIA "Olmafarm" balsstiesības "Olainfarm" akcionāru sapulcēs, aģentūra LETA uzzināja Zemgales rajona tiesā.

Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina, kurai pieder 8% no "Olmafarm" akcijām.

Tāpat "Olmafarm" uz laiku pilnībā aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām "Olainfarm" akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā.

Neapmierinātībā ar tiesneses Mairas Griķes lēmumu, "Olmafarm" ar iesniegumu vērsusies pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ar lūgumu izskatīt viņas darbību.

"Latvija ir tiesiska valsts, kurā valsts mērogā lielam, nozarē vadošam uzņēmumam ir jāspēj attīstīties, aizstāvēties pret izsaimniekošanu, turpināt maksāt nodokļus un nodrošināt izaugsmi darbiniekiem. Vairākuma akcionāriem ir jābūt iespējām nodrošināt šīs funkcijas tiesiskā un likumīgā veidā. Mēs lūdzam valsts augstākās amatpersonas nekavējoties rīkoties un novērst turpmākās nelikumības Zemgales rajona tiesas un konkrētās tiesneses darbā, kā arī nodrošināt tiesiskumu un īpašuma tiesību aizsardzību," norādīja "Olmafarm" valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis.

Savukārt tiesā skaidroja, ka tiesnese lēmumu ir pieņēmusi likumīgi un pamatoti, vērtējot prasības pirmšķietamo formālo un juridisko pamatojumu un samērīgumu starp pušu tiesiskajām interesēm, nolūkā saglabāt tiesiski nemainīgus apstākļus, "iesaldējot" situāciju uz laiku līdz lieta tiks izskatīta tiesā.

Tiesnese Griķe arī norādīja, ka nepieciešams atcerēties, ka "Olmafarm" rīkojas caur tās valdi, par kuras iecelšanas tiesiskumu ir šis strīds. Valde ir sabiedrības izpildinstitūcija, kura vada un pārstāv sabiedrību.

Tiesā arī norādīja, ka par cik "Olmafarm" valdes iecelšana apstrīdēta ar celto prasību, tās rīcība leģitīma mērķa sasniegšanai tika aprobežota, valsts garantētu nepilngadīgas personas tiesību aizsardzības nodrošināšanā, nolūkā saglabāt tiesisku noteiktību, līdz valdes iecelšanas tiesiskums tiks pārbaudīts šajā tiesvedībā, tam likumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat tiesā uzsvēra, ka procesuālie termiņi prasības iztiesāšanai, kas noteikti likumā, būtiski neskar sabiedrību un pārējo tās dalībnieku tiesības, kā arī nekavē tās saimnieciskās darbības veikšanu.

Jau ziņots, "Olainfarm" grupas apgrozījums šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pieauga par 7% un bija 66,392 miljoni eiro.

Tikmēr "Olainfarm" grupas pelņa pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 12,461 miljonus eiro. Grupas peļņas pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) rādītājs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 16,928 miljoni eiro, kas ir pieaugums vairāk nekā divas reizes.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir SIA "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.