Menu
 

Foto: Skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" otrajai kārtai izvirzīts ducis būvju Pierīgā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Nominācijā “Inženierbūve” Gada balvai izvirzīts gājēju tilts pāri Vecgaujai Carnikavā. Foto – facebook.com/gadabuve Nominācijā “Inženierbūve” Gada balvai izvirzīts gājēju tilts pāri Vecgaujai Carnikavā. Foto – facebook.com/gadabuve

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrija – 48 būvniecības nozares eksperti no 24 nozares organizācijām – skates otrajai kārtai izvirzījusi 85 būves, tostarp duci no Pierīgas novadiem un Jūrmalas. Skates otrajā kārtā, kas ilgs visu februāri, žūrija dosies braucienos pa visu Latviju, lai vērtētu būves dabā un tiktos ar būvniekiem, pasūtītājiem, arhitektiem, projektētajiem un būvju izmantotājiem.

Būves tiek vērtētas astoņās nominācijās, ikviena ir pielīdzināta kādam dārgakmenim: "Publiskā jaunbūve" – sarkanais rubīns, dod enerģiju un optimismu; "Dzīvojamā jaunbūve" – gaišā jašma, pasargā no stresa, nomierina; "Inženierbūve" – zilais safīrs, palīdz sadarboties; "Koka būve" – dzintars, uzlabo veselību; "Restaurācija" – brūnsarkanais granāts, saudzē skaisto un unikālo; "Pārbūve" – dzeltenais cirkonijs, ļauj atgūt spēku un pārtapt; "Ainava" – zaļais smaragds, veicina auglību un harmoniju; "Būvju informācijas modelēšanas objekts" – tirkīzs, atver mūsu garu.

Nominācijā “Publiskā jaunbūve” balvai izvirzīta Ādažus sākumskolas ēka, “Business Garden Rīga” ēka Mārupē, “Jāņa tirgus” Siguldā, ražošanas ēkas ar noliktavām Babītē un Siguldas Valsts ģimnāzijas mācību korpusa jaunbūve. Nominācijā “Koka būve” – daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Jāņogu ielā Siguldā, nominācijā “Inženierbūve” – Attekas ielas turpinājums, savienojums ar Pirmo ielu un siltumtrases izbūve Ādažos, kā arī gājēju tilts pāri Vecgaujai Carnikavā.

Uz balvu nominācijā “Pārbūve” pretendēs Olaines vēstures un mākslas muzejs. Nominācijā “Restaurācija” izvirzītas divas būves Jūrmalā – Ķemeru luterāņu baznīca un Mellužu estrādes ēkas restaurācija un teritorijas labiekārtojums. Savukārt nominācijā “Ainava” – Salaspils 2. vidusskolas teritorijas labiekārtojuma rekonstrukcija ar rotaļu un sporta laukumiem, kā arī sporta un rekreācijas zonas labiekārtojums Saulkalnes daudzstāvu namu iekšpagalmā Salaspils novada Saulkalnē.

Žūrijas sastāvā ir 48 eksperti no Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības, Latvijas Ainavu arhitektu biedrības, Būvinspektoru un būvuzraugu asociācijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Latvijas Ģeotehniķu savienības, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas, Transportbūvju inženieru asociācijas, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, Latvijas Pašvaldību savienības, Koka būvniecības klāstera, Latvijas Logu un druvju ražotāju asociācijas, Latvijas Jumiķu apvienības, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Rīgas Tehniskās universitātes, RISEBA Arhitektūras skolas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Skolēni līdz 16 gadu vecumam ir aicināti izcelt novadu dārgakmeņus, piedaloties zīmējumu konkursā, kas skates “Gada labākā būve Latvijā” laikā notiek jau piekto reizi. Zīmējumā jāattēlo Latvijas būvnieku celtā vai restaurētā būve novadā vai Latvijā.

Skates fināls notiks13. martā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē, kurā finālisti publiski uzstāsies ar objektu prezentācijām. Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22. gadu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.