Menu
 

"Putnu fabrika Ķekava" ražošanā sāk izmantot 300 000 eiro vērtus robotus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Putnu gaļas ražotājs – AS “Putnu fabrika Ķekava” – uzstādījis robotizētu produktu svēršanas un iepakošanas līniju, kā arī robotu sasaldētas putnu gaļas kraušanai uz paletēm. Jaunie roboti, kuros investēti teju 300 tūkstoši eiro, sekmēs produkcijas ražošanas efektivitāti un paaugstinās drošību. Kā informēja uzņēmumā, plānots, ka investīcijas atmaksāsies tuvāko triju gadu laikā.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pirmais uzņēmums Baltijas valstīs, kas uzstādījis šāda veida robotus. Robotizēto sistēmu uzstādīšana tika pabeigta decembrī un patlaban tiek veikta pēdējā iekārtu testēšana. Paredzēts, ka kraušanas robots strādāt ar pilnu jaudu sāks jau februārī, savukārt svēršanas un iepakošanas sistēmas sāks darboties martā. Beidzoties ārkārtējai situācijai valstī, plānots uzstādīt vēl divas analogas svēršanas un pakošanas robotizētās sistēmas. 

Robotizētas svēršanas un iepakošanas sistēmas nodrošinās katra produkta iepakojuma identisku svaru, kas ir ļoti svarīgi lielveikaliem, kuri vēlas pārdot produktus par vienādu cenu. Turklāt modernās sistēmas uzlabos produktu drošību, jo viss process noritēs bez cilvēku iejaukšanās.Pēc uzņēmuma aprēķiniem, svēršanas un iepakošanas roboti iepakos līdz pat 15 tonnām putnu gaļas produktu ik dienu, kas ir līdzvērtīgi aptuveni sešu darbinieku slodzei ražošanas līnijā.

Otra robotizētā sistēma palīdzēs ar produkta sagatavošanu transportēšanai. Vistu gaļas lielo bloku kraušana un komplektēšana uz koka paletēm ir fiziski smags darbs, kam šobrīd nepieciešami astoņi darbinieki. Taču, pateicoties jaunajai tehnoloģijai, viena robotizēta roka paveiks šo darbu raitāk un efektīvāk, nokomplektējot līdz pat 30 tonnām produktu vienā dienā.

“Kvalificēta darbaspēka trūkums ir viena no mūsu galvenajām problēmām jau vairākus gadus. Protams, nebūs tā, ka roboti aizvietos mūsu kvalificētos darbiniekus, gluži pretēji – tie samazinās fiziska darba apjomu un ļaus mūsu darbiniekiem vairāk paveikt nozīmīgākus darba uzdevumus, kurus nav iespējams automatizēt,” norādījis “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrus Pranckevičs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.