Menu
 

Jāņiem pieder vairāk nekā 9000 uzņēmumu, Līgām – vairāk nekā 800

  • Autors:  Apriņķis.lv
Jāņiem pieder vairāk nekā 9000 uzņēmumu, Līgām – vairāk nekā 800

Jāņiem Latvijā pieder 9301 uzņēmums, bet Līgām – 836, aprēķinājis “Lursoft”. Kopumā uzņēmumu īpašnieku vidū atrodami 7860 Jāņi, bet Līgu ir desmit reižu mazāk, kas ir loģiski, ņemot vērā, ka, pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, Latvijā ir vairāk nekā 50 tūkstoši Jāņi un nepilni 11 tūkstoši Līgu.

Starp uzņēmumu vadītājiem Jāņu un Līgu ir mazāk nekā dalībnieku sarakstos. “Lursoft” dati parāda, ka 670 Līgas ir atrodamas 815 uzņēmumu valdēs un padomēs, savukārt 6665 Jāņi vada kopskaitā 8926 uzņēmumus.

Gana daudz Jāņu meklējami arī starp Latvijā reģistrēto uzņēmumu patiesajiem labuma guvējiem. Patiesos labuma guvējus atklājuši aptuveni 40 tūkstoši uzņēmumu, bet 5% no tiem ir Jāņi. Līgas kā uzņēmumu patiesās labuma guvējas norādītas desmit reizes retāk.

Izpētot uzņēmumus, kurus vada Līgas un Jāņi, redzams, ka gan vieni, gan otri ieņem amatus Latvijas TOP kompāniju valdēs un padomēs. Piemēram, no Jāņu un Līgu vadītajām kompānijām apgrozījuma ziņā vislielākais ir tirdzniecības uzņēmums SIA “MAXIMA Latvija”, kura valdē kopš pagājušā gada februāra strādā Jānis Vanags. Uzņēmuma apgrozījums pērn pieaudzis līdz 776,62 miljoniem eiro, bet tā peļņa pēc nodokļu nomaksas veidojusi 21,92 miljonus eiro. Lielākais pelnītājs 2018.gadā bijis SIA “Tet”, kura padomē ir pat divi Jāņi – Jānis Brazovskis un Jānis Grēviņš. IKT nozares uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem pagājušajā gadā pieaugusi līdz 40,61 miljonam eiro.

Lursoft izpētījis, ka Latvijā šobrīd reģistrēti 19 uzņēmumi, kuru nosaukumā ietilpst vārds “Līgo”, no kuriem lielākais ir  Vintera Jelgavas rajona zemnieku saimniecība “Līgo”. Pērn saimniecība apsaimniekojusi 1,38 tūkstošus hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes Elejas, Vilces un Lielplatones pagastos un audzējusi gan ziemas kviešus, gan ziemas rapsi, pupas, zirņus, cukurbietes un arī kukurūzu zaļbarībai un skābbarībai.

Motosportistam Jānim Vinteram piederošā saimniecība 2018.gadā apgrozījusi 3,86 miljonus eiro, pēc nodokļu nomaksas nopelnot 1,47 miljonus eiro. Saimniecība pagājušajā gadā bijusi darba devēja 45 darbiniekiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.