Menu
 

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3 %

2019.gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7 % no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3 % mazāk nekā 2010. gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Šā gada sākumā no visiem bērniem (līdz 17 gadu vecumam) 185 tūkstoši bija zēni un 174 tūkstoši meitenes.

Lasīt vairāk...

Trīs pārbaudītas viltības, lai bērnam iemācītu mazgāt rokas

Bieži vien bērni rokas mazgā nelabprāt, tāpēc vecākiem jāmeklē radoši veidi, kā šo ikdienas pienākumu pārvērst jautrā piedzīvojumā. Ja roku mazgāšana kļūs par ieradumu jau no bērna kājas, tas būs ne tikai ieguvums vecākiem, bet arī palīdzēs bērnam izvairīties no dažādām netīro roku slimībām visas dzīves garumā.

Lasīt vairāk...

60,8 % Latvijas iedzīvotāju dzimtā valoda ir latviešu, Pierīgā – 75,2 %

2017.gada nogalē 60,8 % Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju dzimtā valoda bija latviešu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2000. gada tautas skaitīšanas datiem, par 2,6 procentpunktiem pieaudzis iedzīvotāju īpatsvars, kuru dzimtā valoda ir latviešu, un samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuru dzimtā valoda ir cita.

Lasīt vairāk...

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji ir tikpat apmierināti ar dzīvesvietu kā norvēģi un vācieši

Latvijas iedzīvotāji savu apmierinātību ar esošo dzīvesvietu novērtējuši samērā augstu, dzīvesvietas laimes indeksam sasniedzot 76 punktus no 100. Tas noskaidrots nekustamā īpašuma attīstītāja “Bonava” un pētījumu aģentūras “Cliente” starptautiskā pētījumā, aptaujājot 8582 iedzīvotājus astoņās Ziemeļvalstīs, tostarp Latvijā. Laimes indekss dzīvesvietā Latvijā pēdējo divu gadu laikā pieaudzis par 4%.

Lasīt vairāk...

Der zināt. Mediācija ģimenes strīdos

“Kad divi cilvēki ģimenē vairs nespēj kopā sēdēt uz dīvāna vai nevar mierīgi sarunāties par aktuālām lietām un savām vajadzībām, noderīgākais būtu atrast sev piemērotu mediatoru – profesionāli, kurš palīdz pusēm sarunāties un atklāt savas īstās vajadzības, kas bieži vien tiek noklusētas,” skaidro Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja Kristīne Dārzniece.

Lasīt vairāk...

Šāgada pirmajā pusē reģistrēts par 260 laulībām vairāk nekā pirms gada

2019.gada sešos mēnešos reģistrētas 4730 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 260 laulībām vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek reģistrēti 13 tūkstoši laulību.

Lasīt vairāk...

Aptauja: 97 % Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes

97 % Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes. 38 % jūras produktus ēd vairākas reizes mēnesī, 22 % – reizi nedēļā un 18 % – vairākas reizes nedēļā, bet katrs desmitais (11 %) – reizi mēnesī, secināts veikala “Zivju Lete” aptaujā, kas organizēta sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.