Menu
 

Pret Baltkrievijā aizturētajiem krievu kaujiniekiem ierosināta krimināllieta par teroraktu gatavošanu

  • Autors:  LETA/Interfax

Baltkrievijas Drošības padomes valsts sekretārs Anatolijs Ravkovs ceturtdien paziņoja, ka pret iepriekšējā dienā aizturētajiem Krievijas privātās militārās kompānijas "Vagner" kaujiniekiem - 32 Krievijas pilsoņiem un vienu Baltkrievijas pilsoni - ierosināta krimināllieta par teroraktu gatavošanu.

Viņš apstiprināja oficiālās ziņu aģentūras BELTA informāciju, ka valstī iesūtīti vairāk nekā 200 ārvalsts privātās militārās kompānijas kaujinieki, kuru mērķis bija destabilizēt stāvokli pirms prezidenta vēlēšanām.

"33 aizturēti, vēl 200 atrodas Baltkrievijas teritorijā. Notiek meklēšana, tas ir kā adata siena kaudzē," sacīja Ravkovs, piebilstot, ka aizturētie sākuši sniegt liecības.

Kā ziņots, Baltkrievijā Minskas apkārtnē tiesībsargājošo iestāžu darbinieki naktī uz trešdienu aizturēja 32 Krievijas privātās militārās kompānijas "Vagner" kaujiniekus, bet vēl viens aizturēts valsts dienvidos.

Oficiālā aģentūra BELTA vēsta, ka aizturētie cilvēki ir Krievijas pilsoņi.

Kā pavēstīja tiesībsargājošās iestādes, saņemta informācija par vairāk nekā 200 kaujinieku ierašanos valstī, kuru mērķis ir destabilizēt situāciju vēlēšanu kampaņas laikā.

Kā ziņo BELTA, vīriešu grupa naktī no 24. uz 25.jūliju apmetusies vienā no Minskas viesnīcām, bet 27.jūlijā viņi pārcēlušies uz sanatoriju Minskas rajonā.

Kā pavēstīja sanatorijas administrācija, viesi piesaistījuši uzmanību ar krievu tūristiem neraksturīgu uzvedību un vienveidīgu militāra stila apģērbu. Viņi nav lietojuši alkoholu, neapmeklēja izklaides iestādes, turējušies savrupi un centušies nepiesaistīt uzmanību. Tāpat viņi nelielās grupās izpētījuši sanatorija teritoriju un tās apkaimi.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko saistībā ar Krievijas pilsoņu aizturēšanu trešdienas vakarā sasauca Drošības padomes steidzamu sēdi, kurā paziņoja, ka incidentu uzskata par ārkārtas notikumu un uzdevis Valsts drošības komitejas priekšsēdētājām Valērijam Vakuļčakam vērsties pie Krievijas varasiestādēm pēc paskaidrojuma.

"Es skatos uz krievu reakciju. Viņi jau attaisnojoties saka, ka mēs gandrīz paši esam viņus šeit ieveduši. Skaidrs, ir kaut kā jāattaisno savi netīrie nolūki. Tāpēc es ļoti lūgtu, lai šajā situācijā un ar šiem faktiem viss būtu maksimāli atklāti un godīgi," pavēstīja Lukašenko.

Aizturēto vārdi atradušies Ukrainas tīmekļa vietnes "Mirotvorec" datu bāzē, kur apkopota informācija par cilvēkiem, kas darbojas pret Ukrainas nacionālajām interesēm.

Vairums Baltkrievijā aizturēto šajā vietnē minēti kā Krievijas militārā izlūkdienesta "GRU ārštata darbinieki no privātās militārās kompānijas "Vagner"" un nelikumīgajiem bruņotajiem formējumiem, bet daži - kā Austrumukrainā prokrievisko kaujinieku pasludinās Doņeckas "tautas republikas" drošības struktūru darbinieki.

Vietnē minēti arī viņu dzimšanas dati.

Daļai anketu mirkļbirka #VAGNER pievienota uzreiz pēc tam, kad kļuva zināmi Baltkrievijā aizturēto kaujinieku vārdi.

Daži vietnē bija minēti, vēl pirms Baltkrievijas medijos bija parādījušies šo cilvēku privātie dati.

Krievijas rakstnieks Zahars Priļepins, kas vēl nesen pats darbojās Austrumukrainā prokrievisko spēku pusē, sociālajos medijos pavēstījis, ka Baltkrievijā aizturēto cilvēku vidū ir viņa Donbasa vienības karotāji.

Tie ir divi trīs cilvēki, norādīja Priļepins.

Viņš gan pauda šaubas, vai Krievijas algotņi bijuši Minskā, lai destabilizētu situāciju Baltkrievijā.

9.augustā Baltkrievijā ir paredzētas prezidenta vēlēšanas, kurās ilggadējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko pretendē uz jau sesto pilnvaru termiņu.

Lai gan neviens no vērā ņemamajiem Lukašenko sāncenšiem nav reģistrēts kā kandidāts gaidāmajām vēlēšanām, prezidents, kas atradies pie varas jau ceturtdaļgadsimtu un, visticamāk, savu krēslu saglabās arī šajās vēlēšanās, brīdinājis, ka valstij draud revolūcija.

Viņš arī brīdinājis, ka Baltkrievija varot zaudēt daļu savas teritorijas, atgriežoties 1921.gada robežās, kad daļa Baltkrievijas piederēja Polijai, bet daļa padomju Krievijai.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.