Menu
 

Baidens sola būt visu amerikāņu prezidents; Tramps atsakās atzīt savu sakāvi

  • Autors:  LETA/AFP/DPA

Demokrātu kandidāts uz ASV prezidenta amatu Džo Baidens, pēc tam, kas vadošie Savienoto Valstu televīzijas kanāli pasludinājuši viņu par vēlēšanu uzvarētāju, paziņojis, ka viņš būs "visu amerikāņu prezidents".

"Amerika, esmu pagodināts, ka esi izraudzījusies mani, lai vadītu šo lielisko valsti," tviterī pavēstījis Baidens.

"Darbs, kas mūs gaida, būs smags, taču es jums solu šo - es būšu prezidents visiem amerikāņiem, neatkarīgi no tā, vai jūs par mani balsojāt, vai nē," tupinājis 77 gadus vecais viceprezidents.

"Beidzoties kampaņai, ir laiks dusmas un aso retoriku atstāt aiz muguras un apvienoties kā nācijai," atsevišķā paziņojumā uzsvēris Baidens. "Ir laiks Amerikai apvienoties un dziedēt" šķelšanās brūces.

Pašreizējais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps atteicies atzīt savu sakāvi ASV prezidenta vēlēšanās, lai gan visi vadošie Savienoto Valstu televīzijas kanāli par vēlēšanu uzvarētāju sestdien atzinuši demokrātu kandidātu Džo Baidenu.

"Fakts vienkārši ir tas, ka šīs vēlēšanas ne tuvu vēl nav beigušās," teikts Trampa paziņojumā. "Sākot no pirmdienas, mūsu kampaņa sāks virzīt mūsu lietu tiesā, lai panāktu, ka vēlēšanu likumi tiek pilnībā ievēroti un amatā nonāk patiesais uzvarētājs."

Viņš norādījis, ka Baidens "pasteidzies nepatiesi izrādīties kā uzvarētājs".

"Mēs visi zinām, kāpēc Džo Baidens steidzas nepatiesi izrādīties kā uzvarētājs un kāpēc viņa sabiedrotie medijos tik ļoti nopūlas viņam palīdzēt. Viņi nevēlas, lai gaismā nāktu patiesība," uzsvēris līdzšinējais prezidents.

Tramps arī norādījis, ka štati vēl nav apstiprinājuši vēlēšanu rezultātus un ka viņa kampaņas štābs jau iesniedzis daudzas prasības tiesās.

Tomēr publiskotie štatu balsu skaitīšanas rezultāti liecina, ka svarīgākajos svārstīgajos štatos Baidens sev nodrošinājis jau nepārvaramu pārsvaru, kas ļāvis televīzijas kanāliem atzīt viņu par uzvarētāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.