Menu
 

Nīderlande omikrona dēļ ievieš "lokdaunu"

  • Autors:  LETA/AFP

Nīderlandē Ziemassvētku laikā spēkā būs "lokdauna" režīms, valdībai šādi cenšoties apturēt koronavīrusa omikrona paveida izplatību, sestdien pavēstīja premjerministrs Marks Rite.

No svētdienas līdz 14.janvārim nebūtiskajiem veikaliem, restorāniem, bāriem, kinoteātriem, muzejiem un teātriem jābūt slēgtiem, skolām jābūt slēgtām vismaz līdz 9.janvārim, sacīja premjers.

Ciemiņu skaits, ko cilvēki var uzņemt savās mājās, samazināts no četriem uz diviem. Attiecībā uz šo prasību izņēmums būs Ziemassvētku dienā.

"Nīderlande, sākot ar rītdienu, atgriezīsies "lokdaunā"," sestdien sacīja premjers. "Ņemot vērā piekto vilni un omikronam izplatoties straujāk, nekā mēs bažījāmies, tas ir nenovēršami."

Kā preses konferencē sacīja Covid-19 krīzes komandas vadītājs Jāps van Disels, "starp Ziemassvētkiem un gadumiju omikrona paveids kļūs par dominējošo".

"Mēs zinām, ka šis paveids var apiet iepriekšējo inficēšanos un iepriekšējo vakcināciju aizsardzību, it īpaši ja tas bijis pirms kāda laika," norādīja Disels.

Četras dienas pirms paziņojuma par "lokdauna" ieviešanu valdība pagarināja jau spēkā bijušos ierobežojumus un nolēma, ka skolu brīvdienas sāksies ātrāk.

Covid-19 krīzes ierobežojumu rezultātā no 7. līdz 14.decembrim inficēšanās sarukusi par 21%, liecina veselības dienesta dati.

Nedaudz sarucis hospitalizācijas gadījumu skaits, tomēr varasiestādes atzina, ka omikrons joprojām ir iemesls bažām.

Nīderlandē pilnībā vakcinēti 86% pieaugušo.

Balstvakcinācijas kampaņa noris lēni, un veselības ministrs Higo de Jonge sacīja, ka līdz 7.janvārim uzaicinājumu būs saņēmuši visi par 18 gadiem vecākie iedzīvotāji.

Nīderlande septembrī atviegloja vairumu sociālās distancēšanās prasību, bet jau novembrī inficēšanās gadījumu skaits sasniedza rekordaugstu līmeni - vairāk nekā 20 000 Covid-19 gadījumu dienā.

Ierobežojumi ir nepopulāri, un novembrī Roterdamā, Hāgā un citās pilsētās izraisījās nekārtības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.