Menu

Kultūra

Populārais dziesminieks Eds Šīrans nākamvasar koncertēs Rīgā

Nākamās vasaras vidū, 12. jūlijā, ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Rīgu, Lucavsalu, kur notiks vienīgais patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana (Ed Sheeran) koncerts Baltijas valstīs. Pateicoties ilgstošiem organizatoru pūliņiem, mūsu valsts galvaspilsētu beidzot izdevās iekļaut mūziķa vērienīgās Eiropas 2019. gada koncertturnejas "÷ (Divide)" sarakstā.

Lasīt vairāk...

Lielajā ģildē gaidāms akordeona princeses Ksenijas Sidorovas jubilejas koncerts

6. oktobrī Lielajā ģildē notiks vairāku starptautisku konkursu laureātes, prestižās "ECHO Klassik" balvas ieguvējas – akordeonistes Ksenijas Sidorovas – jubilejas koncerts. Koncerta programma būs ar stilistiski plašu amplitūdu – no barokāla svinīguma līdz tango kaislībām un no dabas rituma apceres līdz stāstu un pasaku tēliem.

Lasīt vairāk...

Jānis Ozols: "Dziedāšana korī ir radīšanas brīnums!"

Šī nedēļas nogale kordiriģentam Jānim Ozolam būs ļoti noslogota, jo no 21. līdz 23. septembrim Jūrmalā, Dubultu baznīcā un Dzintaru koncertzālē, norisināsies 3. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kura idejas autors ir viņš un kurā šogad par balvu sacentīsies izcili kori no astoņām pasaules valstīm, tostarp – eksotiskās Indonēzijas.

Lasīt vairāk...

Anete Toča dodas garās pastaigās gar jūru. Ekspresjautājumi kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpilddirektorei

Piektdien, 21. septembrī, jauno sezonu ar koncertu Lielajā ģildē uzsāks arī kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". "Koncertā skanēs latviešu mūzikas pērle – Jāņa Ivanova skaņdarbs "Sinfonietta" – un Magnusa Lindberga opuss "Joy", kas apstiprina, ka viņš prot aizrautīgi rotaļāties ar akustiskām un elektroniskām skaņbūvēm.

Lasīt vairāk...

Nacionālajā bibliotēkā izskanēs Ineses Zanderes jubilejas koncerts

Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, aktieri Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš un diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus apmeklēt koncertu “Uz Rīgu peld mana debesu Dole”, kurā tiks atzīmēta Ineses Zanderes jubileja. Koncertā skanēs jau zināmas dažādu komponistu dziesmas ar Ineses Zanderes dzeju, kā arī pirmatskaņojumi un vēl nepublicētas dzejas lasījumi.

Lasīt vairāk...

Sestdien iedegs baltu vienotībai veltītus ugunskurus, tostarp Katlakalnā un Saulkrastos

22. septembrī daudzviet tiks iedegtas baltu vienotībai veltītas ugunis, tostarp Jūras parkā Saulkrastos un Sauliešu pilskalnā Katlakalnā. Baltu vienības diena Lietuvā un Latvijā kā kopīga iezīmīga diena tiek svinēta kopš 2000. gada, pieminot Saules kauju, kas notika 1236. gadā.

Lasīt vairāk...

LNSO jaunās sezonas atklāšanā – Vaska obojas koncerta pasaules pirmatskaņojums

5. oktobrī Lielajā ģildē ar Pētera Vaska ”Koncerta obojai un orķestrim” pasaules pirmatskaņojumu tiks atklāta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunā sezona. Solo spēlēs ”Berlīnes filharmoniķu” pirmā oboja Albrehts Maijers, bet pie diriģenta pults varēs redzēt LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu – Andri Pogu.

Lasīt vairāk...

Foto: Atklāts Siguldas novada kultūras centrs "Siguldas devons"

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupas "Tautumeitas" un "DaGamba" koncertu 14. septembrī atklāts kultūras centrs "Siguldas devons". Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi.

Lasīt vairāk...

Foto: Nacionālajā teātrī ar skatītāju stāvovācijām uzņem Raiņa "Pūt, vējiņi!" pirmizrādi

Ceturtdien, 13. septembrī, Latvijas Nacionālais teātris atklāja savu 100. sezonu ar Raiņa “Pūt, vējiņi!” Elmāra Seņkova režijā. Skatītāji sezonas pirmizrādi uzņēma ar ilgstošām stāvovācijām. Izrādē skan komponista Imanta Kalniņa leģendārā mūzika no 1973. gada Rīgas kinostudijas filmas “Pūt, vējiņi!”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.