Menu
 

Foto: Dzintaros ar Latvijas mūzikas zvaigžņu piedalīšanos atklāts piektais "Jūrmalas festivāls"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Pauls Zvirbulis Foto – Pauls Zvirbulis

Ar krāšņu koncertu “Dzimuši Latvijā” atklāts piektais “Jūrmalas festivāla”. Koncertā bija iespēja tikties ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – ērģelnieci Ivetu Apkalnu, operdziedātāju Aleksandru Antoņenko, pianistu Vestardu Šimku un dziedātāju Intaru Busuli.

Viņiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves pievienojās jaunie Latvijas talanti – pianists Kārlis Gusts Zariņš, soprāns Līga Gita Zīriņa, sitaminstrumentāliste Sonja Misiņa un dziedātāja Grēta Grantiņa, kā arī unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēs labākie Latvijas jaunie mūziķi vecumā no 14 līdz 20 gadiem, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Savukārt trešdien “Jūrmalas festivālā” uzmirdzēja divas jaunas zvaigznes, kas apbūrušas slavenāko pasaules koncertzāļu klausītājus – latviešu vijolniece Kristīne Balanas un pianists brīnumbērns no Lielbritānijas Džordžs Harliono. Kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri un diriģentu Aināru Rubiķi viņi atskaņoja pasakaini skaisto Fēliksa Mendelszona “Vijolkoncertu miminorā” un Pētera Čaikovska “Pirmo klavierkoncertu”.

25.jūlijā notiks viens no šī gada gaidītākajiem klaviermūzikas koncertiem – Trīs Osokinu dinastijas koncerts Dzintaru koncertzālē. Pianisma mākslas zīmols Trīs Osokini ir izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem.

Kopā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" diriģenta Gunta Kuzmas vadībā tiks atskaņoti trīs klavierkoncerti – poētiski majestātiskais Ferenca Lista Pirmais Klavierkoncerts, gaismas spēka apliecinošais Pētera Čaikovska Pirmais Klavierkoncerts un Volfganga Amadeja Mocarta kristālskaidri daiļais, dāsni mirguļojošais 21. klavierkoncerts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.