Menu
 

Jūlijā Siguldas pils kvartālā notiks tradicionālās Muzikālās brokastis

  • Autors:  Sigulda.lv
Ilustrācija - sigulda.lv Ilustrācija - sigulda.lv

Tradicionāli jūlija svētdienu rītos plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā novadnieki un viesi aicināti uz Muzikālajām brokastīm – nesteidzīgos svētdienas rītus sākt ar brokastīm Siguldas Jaunās pils dārzā burvīgas kamermūzikas skaņās.

Svētdien, 5. jūlijā, Muzikālo brokastu cikls tiks atklāts ar koncertizrādi bērniem un ģimenēm “Kas dzīvo mežā”. Koncertizrādē uzstāsies Nora Kalniņa (balss), Monta Martinsone (balss), Mārtiņš Zvīgulis (balss), Austris Kalniņš (taustiņi) un Ernests Mediņš (perkusijas). Muzikālajā izrādē mazais Buciņš mēģinās rast atbildes uz jautājumiem “Cik ezim adatu?”, “Cik acu plakstiņu ir pūcei?”, “Vai skudras guļ?”. Atbildes būs iespēja rast visiem kopā, minot mīklas par norisēm mežā, zvēriem, putniem, kukaiņiem. Muzikālo piedzīvojumu caurvīs gan labi zināmas melodijas un tautas dziesmas, gan klasiskās mūzikas pērles.

12.jūlijā novadniekus un pilsētas viesus priecēs Valters Pūce un Dainis Tenis ar koncertprogrammu “Bez elektrības”, iesākot svētdienas rītu ar klasiskās un populārās mūzikas hitiem čellu un klavieru skanējumā. Koncertā gaidāma atgriešanās pie pirmavota – klasiskās mūzikas pamatiem, skaņdarbus atskaņojot oriģinālā skanējumā, pieklusinātāk, akustiskāk un intīmāk.

19.jūlijā ikvienam būs iespēja dzirdēt Kremerata Baltica solistus – Madaru Pētersoni (vijole), Jevgēniju Frolovu (alts) un Pēteri Čirkši (čells). Šis ir sastāvs, kurā īstas mūzikas vērtības tiek izdzīvotas skaņās un nodotas klausītājiem. Intīmā kamermūzikas atmosfēra sniegs īpašu baudījumu gan pašiem spēlētājiem, gan arī klausītājiem – tā ļaus muzikālajā dialogā iesaistīties visiem klātesošajem. Madara Pētersone, Jevgēnija Frolova un Pēteris Čirkšis, ceļojot ar Kremerata Baltica, kopā uzstājušies uz dažādām skatuvēm visapkārt pasaulei, tomēr uzstāšanās mājās sirdī ieņem īpašu vietu.

26.jūlijā Muzikālo brokastu ciklu noslēgs “Latvian Blues Band” ar koncertu “Grandpa’s Blues”. Koncertā uzstāsies Mārcis Kalniņš (bass), Artis Ločmelis (taustiņi, saksofons), Jānis Bukovskis (vokāls, ģitāra) un Rolands Saulietis (bungas). “Latvian Blues Band” koncertprogramma sevī ietver nedaudz klasiskāka blūza izpausmes kā tradicionāli ierasts dzirdēt grupas koncertos. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas skaņdarbu secības, bet programmu veido uz vietas, vadoties pēc izjūtām un koncerta atmosfēras.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.