Menu
 

Dzintaru koncertzālē uzstāsies virtuozais džeza trio "Vein" no Šveices

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

1.novembrī plkst. 17.00 ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies virtuozais džeza trio no Šveices – “Vein”. Prestižais izdevums “The Guardian” viņus ir raksturojis kā “vienus no aizraujošākajiem džeza ansambļiem Eiropā”. Kā pavēstīja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka, kopā ar Latvijas Radio bigbendu viņi atskaņos īpašos aranžējumus bigbendam no kritiķu atzītajām trio programmām “Vein Plays Ravel” un “Symphonic Bop”.

Bāzelē dibinātais trio “Vein” ir ekspresīvs džeza mūzikas ansamblis, kas saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un Eiropas džeza kritiķu atzinību no tādiem preses izdevumiem kā “Rolling Stone”, “Jazz Wise Magazine”, “Frankfurter Zeitung” un “Jazzspecial Copenhagen”.

“Grupas nosaukums “vein” jeb tulkojumā no angļu valodas ‘vēna’ perfekti iemieso trio – Mihaela Arbenca (klavieres), Tomasa Lēnsa (kontrabass) un Floriana Arbenca (bungas) – spēles stilu, kas pieņem džeza tradīciju spēku, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas dārgumiem. Visi trio “Vein” dalībnieki vienlīdz labi jūtas gan sarežģītās mūsdienu mūzikas partitūrās, gan brīvi lietojot džeza improvizācijas valodu,” norāda M.Pučka.

Trio “Vein” kopumā izdevis 12 albumu. Viņu jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais “Vein Plays Ravel”, kurā lieliski atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem, kuru fragmentus dzirdēsim arī koncertā Dzintaru koncertzālē.

Trio “Vein” koncerts Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros, kas klausītājiem piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules. Dzintaru koncertzāles darbinieki īpaši rūpējas par visu klausītāju un mākslinieku drošību. Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, ir ieviesti visstingrākie piesardzības pasākumi.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.