Menu
 

Paziņoti "Prozas lasījumu" konkursa "Pandēmijas laika stāsti" laureāti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Ikgadējais literatūras festivāls “Prozas lasījumi” šogad no 2. līdz 12.decembrim norisināsies tiešsaistē un būs skatāms festivāla tīmekļvietnē www.prozaslasijumi.lv. Oktobrī tika izsludināts stāstu konkurss “Pandēmijas laika stāsti”, kurā piedalīties varēja jebkurš interesents. 2.novembrī žūrija paziņojusi piecus konkursa laureātus.

Kā informē festivāla organizatori, jau otro gadu festivāls norisināsies pandēmijas apstākļos, un atbilstoši situācijai atvērtā stāstu konkursa tēma šogad bija “Pandēmijas laika stāsti”. Konkursam stāstus iesniedza 20 autori, un žūrija izvēlējās piecus laureātus. Žūrijas sastāvā bija rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literatūrzinātnieks un kritiķis Arnis Koroševskis un filosofs, rakstnieks un publicists Ilmārs Šlāpins.

Konkursa uzvarētāju stāsti: Elīnas Smoļakas “Kandidāti”, Džeinas Šteinbergas “Bērētava”, Dzintara Hmieļevska “Pirmā Advente”, Sandras Dieziņas “Akmens sirds”, Dignas Degtjarovas “Purva bridēji”. Laureāti savus stāstus lasīs īpašā “Prozas lasījumu” pasākumā decembrī, norāda festivāla organizatori.

“2021. gada literatūras festivāla “Prozas lasījumi” rosinātais konkurss “Pandēmijas laika stāsti” pulcējis un vienojis pietiekami atšķirīgu skatījumu uz šo īpatnējo un pagaidām vēl joprojām neviennozīmīgi definējamo laiku. Stāstos savdabīgā veidā turpināta arī iepriekšējo gadu tradīcija – mēģinājums uzrakt un uzārdīt neērto un sāpīgo, vienlaikus nezaudējot spēju ironiski un, iespējams, skumji pasmaidīt par to. Vairāki autori izvēlējušies aprakstīt pandēmijas laiku, savukārt citu darbos tam atvēlēta fona funkcija, jo priekšplānā izcelti pārlaicīgi jautājumi un problēmas,” komentē konkursa žūrijas pārstāvji.

Festivāls “Prozas lasījumi” norisinās kopš 1995.gada un ir kļuvis par noturīgu un gaidītu pasākumu Latvijas kultūras ainavā, un tā ietvaros ir iespēja redzēt un dzirdēt pašu svaigāko, aktuālāko, kas šobrīd top un nesen ir tapis Latvijas literatūrā. Kopš 2016.gada festivālu rīko Latvijas Rakstnieku savienība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.