Menu
 

Līdz februārim gaida pieteikumus Latvijas Literatūras gada balvai

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/www.laligaba.lv Foto - facebook.com/www.laligaba.lv

Lai izvērtētu 2021.gadā klājā nākušos literāros darbus Latvijas rakstniecībā, darbu sākusi Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija, un pieteikumi balvai tiks pieņemti līdz 2022.gada 1.februārim, informēja balvas pārstāve Signe Viška.

LALIGABA ekspertu komisijā turpmākos mēnešus strādās dzejniece Ērika Bērziņa, rakstniece Andra Manfelde, tulkotājs Raimonds Jaks, dzejniece un publiciste Liāna Langa, dzejnieks un literatūrkritiķis Ivars Šteinbergs un literatūrzinātniece un literatūrkritiķe Agija Ābiķe-Kondrāte. Savukārt ekspertu komisiju vadīs literatūrzinātniece Zanda Gūtmane.

2021.gadā Latvijā izdotos literāros darbus izvērtēs un nominēs šādās kategorijās - labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija literatūrā. Eksperti izvirzīs arī kandidātus speciālbalvai un mūža balvai Latvijas literatūrā.

Viška akcentēja, ka LALIGABA organizētājiem līdzās Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai un Latvijas Rakstnieku savienībai pievienojies Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI).

LU LFMI direktore norādīja, ka institūts allaž ieinteresēti sekojis līdzi balvas norisēm, daudzkārt apbrīnojot līdzšinējo organizatoru radošumu, toleranci un spēju uzturēt balvas prestižu.

"Šogad esam pievienojušies LALIGABA komandai un, respektējot balvas jau stabilās tradīcijas, liksim lietā savu pieredzi un redzējumu, lai koordinētu Latvijas literatūras procesa ikgadējo izvērtējumu un kopīgi radītu svētkus visiem literatūras mīļiem," pauda LU LFMI direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Pieteikumi balvai brīvā rakstiskā formā, pievienojot trīs darba izdevuma eksemplārus, iesniedzami "Latvian Literature" birojā - Rīgā, Avotu ielā 54, 1. stāvā. Savukārt LALIGABA nolikums pieejams tīmekļvietnē "laligaba.lv". Balvas nominanti, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēji būs zināmi nākamā gada marta noslēgumā.

LALIGABA ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.