Menu
 

Nākamnedēļ atvadīsies no mūžībā aizgājušā Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Edgara Račevska

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Torņkalna baznīcā Rīgā 23.februārī no plkst.11 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Edgara Račevska.

Kā informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane, pēc atvadu ceremonijas notiks piemiņas dievkalpojums. Mākslinieks tiks guldīts Baltezera kapos.

Viņa pavēstīja, ka maestro bija vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, ilggadējs Tukuma un Alūksnes rajonu koru virsdiriģents, dibinājis un vadījis vairākus Latvijā pazīstamus un mākslinieciski augstvērtīgus amatierkorus - "Gaudeamus", "Vanema", "Sonore". Viņš bijis nozīmīgu kultūrvēsturisku pasākumu iniciators - iedibinājis Jāzepa Vītola dziesmu dienu tradīciju Gaujienā.

Sākot no 90.gadiem, viņš aktīvi darbojās kompozīcijas laukā, bija Latvijas Komponistu savienības goda biedrs. Račevska darba mūža devums Latvijas kultūrā ir būtisks arī pedagoģiskajā darbībā un profesionālās kora mākslas attīstībā. Vairāk nekā trīsdesmit gadus viņš strādājis Latvijas valsts konservatorijā, tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Laikā no 1963.gada līdz 1986.gadam bijis Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs.

Latvijas kormūzikas leģenda, daudzkārtējs Dziesmu svētku virsdiriģents, maestro Edgars Račevskis devās mūžībā nedēļas pirmajā pusē, 85 gadu vecumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.