Menu
 

Bruņoto spēku bigbends aicina uz koncertu Ādažos un Liepājā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Bruņoto spēku bigbends aicina uz koncertu Ādažos un Liepājā Foto: Vytautas Petrikas, www.soultap.lv

11. oktobrī plkst. 19.00 Ādažu kultūras centrā un 12. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe (SHAPE)) mūziķu, instruktora sastāva karavīru – diriģenta un trompetista Pītera Alisona (Peter Allison), saksofonista Iana Riktora (Ian Rictor) un trombonista Stīvena Kirkpatrika (Stephen Kirkpatrick) – koncerts, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

“Nacionālo bruņoto spēku bigbends savus klausītājus vienmēr ir centies priecēt ar izciliem koncertiem, uzstājoties kopā ar NATO dalībvalstu bigbendu augstākās klases profesionāliem mūziķiem. Arī šis gads nebūs izņēmums! Mūsu klausītājiem šī būs lieliska iespēja redzēt, kā uz vienas skatuves bigbenda skanējumu veidos Latvijas un ASV karavīri, kuriem svinga izjūta jau ir “ielikta šūpulī”,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Koncerta programmā diriģents štāba seržants P. Alisons iekļāvis izcilu amerikāņu komponistu skaņdarbus bigbendiem, izceļot savas valsts muzikālās vērtības. Koncertos skanēs pasaulē labi zināmi un atpazīstami džeza mūzikas skaņdarbi, stāsta A. Kokoriša.

Visi trīs NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības militārie mūziķi muzikālo izglītību ieguvuši labākajās ASV augstskolās un kā solisti uzstājušies neskaitāmos džeza festivālos ASV, Eiropā un Āzijā.

Jau vairākus gadus Nacionālo bruņoto spēku bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas, vēsta A. Kokoriša. 

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos ir bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.