Menu
 

Latvijas Universitātē skanēs Gido Kokara ideālā Dziesmu svētku programma

  • Autors:  Apriņķis.lv
Latvijas Universitātē skanēs Gido Kokara ideālā Dziesmu svētku programma Foto no LNKC arhīva

20. oktobrī 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koncerts "Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts", kas būs skats uz maestro veidoto šī koncerta ideālo programmu, informē organizatoru pārstāve Anete Pitena.

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Ints Teterovskis, režisors – Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncerta dalībnieki: jauniešu koris "Balsis", "Jasmīnas koris", Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets "N[ex]t move" un citi.

Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir Gido Kokara radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti, stāsta A. Pitena.

Pērn, ieskandinot Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus, notika maestro veidotais Dziesmu svētku Atklāšanas koncerts, kas guva ārkārtīgi lielu atsaucību gan no dalībnieku, gan koncerta apmeklētāju puses.

Maestro atstātajās piezīmēs, četru gadu laikā tapusi izlolota, līdz "ideālam" izstrādāta dziesmu izlase. Ar nerimstošu enerģiju Gido Kokars veidojis Mežaparka estrādei piemērotu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta programmu, pievēršot uzmanību vissmalkākajām detaļām un atstājot norādes par vēlamo atskaņotājmākslinieku sastāvu, muzikālā materiāla māksliniecisko interpretāciju u.c., norāda organizatoru pārstāve.

""Dziesmu svētki ir sakrāls rituāls, kas izdzīvojis un veidojies cauri laikiem" – šo vienkāršo un ietilpīgo rindu rakstījis Gido Kokars, kurš pats iemieso Dziesmu svētkus, to tradīciju, vēsturi un ilgtspēju. 1938. gadā, pēdējos pirmās brīvvalsts svētkos bijis dziedātājs tenoru grupā, 1948. gadā jau diriģenta godā, izejot cauri laikmeta griežiem līdz pat šodienai. Viņa cienījamais vecums, gaišā galva un nebeidzamā mīlestība pret dziesmu un Dziesmu svētkiem, uzticēšanās mūsu profesionālai varēšanai ir motivācija īstenot šo koncertu," skaidro A. Pitena.

Koncerta rīkotāji – Dziesmu svētku biedrība, Rīgas kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, "Iedvesmas fonds" un mūzikas un mākslas attīstības fonds "Balsis". Koncerta sagatavošanas un realizācijas atbalstītāji – Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Rīgas dome, Latvijas Universitātes studentu klubs "Juventus", SIA "Rīgas karte" un izdevniecība "Musica Baltica".

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.