Menu
 

Siguldā norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - facebook.com/ManhattanShortInLatvia Ilustrācija - facebook.com/ManhattanShortInLatvia

No 22.septembra līdz 2.oktobrim Latvijas pilsētās norisinās 25.Starptautiskais īsfilmu festivāls “Manhattan Short”. Siguldā Manhetenas īsfilmu kinofestivāls norisināsies 1.oktobrī k/t “KinoLora”, Strēlnieku ielā 2. Šogad festivāls Latvijā atzīmē savu 10 gadu jubileju, kam par godu pirmo reizi tika rīkots arī Latvijas jauniešu veidoto īsfilmu konkurss.

“Festivāls ir kļuvis par tradicionālu Latvijas kino sastāvdaļu. Šogad mēs sarīkojām arī savu “mazo” – Latvijas jauno kino veidotāju – konkursu, kura uzvarētāju filmu demostrēsim pirms “Manhattan Short” 2022.gada programmas, tādējādi dodot iespēju mūsu jauniešiem parādīt savus darbus plašākai auditorijai un motivējot radīt savus oriģināldarbus,” pastāstījis festivāla organizators Latvijā, kino režisors Staņislavs Tokalovs

Šogad “Manhattan Short” programmā redzēsim filmas no astoņām valstīm: Skotijas, Čehijas un Slovākijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas un Libānas, kā arī pa divām filmām no Francijas un ASV. Finālisti pārstāv labākās īsfilmas no 868 pieteikumiem no 70 valstīm.

Šī gada festivāla programmas filmas skar veselu spektru tēmu, sākot no attiecību problēmu risināšanas līdz pat pārcilvēciskām spējām un mistikai. Kāda no filmām atklās skatītājiem 11.septembra notikumu caur aculiecinieka skatījumu, cita parādīs veidu, kā izvairīties no nosodījumiem sociālajā un ekonomiskajā hierarhijā, vēl kāda atklās paralēles starp jauno paaudzi un protestējošiem brīvības cīnītājiem.

Ekranizējumā “Dons vs Zibenis” redzēsim slaveno aktieri Pīteru Mullanu, kurš zināms no “Netflix” populārā seriāla “Mežonīgo Rietumu pasaule”. Īsfilma “Brīvais kritiens” par finansiālās pasaules darbības principiem balstīta uz fragmentu no holandiešu rakstnieka Jorisa Lujendika grāmatas “Peldēšana ar haizivīm”. Vairākās filmas ir režisoru un scenāristu personīgā pieredze vai balstītas uz patiesiem stāstiem.

“Manhattan Short” ir unikāls pasākums, norāda rīkotāji. Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par labākajām pasaules īsfilmām. Kino skatītāji Latvijā un visā pasaulē kļūst par kinokritiķiem. Skatītāju balsojums tiek nosūtīts uz “Manhattan Short” galveno mītni, un uzvarētājs tiks paziņots 2022.gada 3.oktobrī ceremonijā Ņujorkā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.