Menu
 

Turaidas muzejrezervāts saņem Eiropas kultūras tūrisma tīkla valdes atzinības balvu

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - Turaidas muzejrezervāts Ilustrācija - Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts 20.oktobrī saņēmis Eiropas kultūras tūrisma tīkla (ECTN) valdes īpašo atzinības balvu par Turaidas vēsturiskā centra iekļaušanu Eiropas mantojuma zīmes vietu sarakstā, informēja muzeja pārstāve Gunta Zaķīte.

Horvātijas pilsētā Krkā no 19.oktobra līdz 20.oktobrim notika 15.Starptautiskā Eiropas kultūras tūrisma konference, kuras tēma šogad bija "Eiropas tūrisma atsākšana, izmantojot kultūras mantojumu un digitalizāciju".

Kopā ar konferenci jau desmito reizi notika "Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķa" apbalvošanas ceremonija. Šajā gadā balvas tika pasniegtas piecās nominācijās: "Sadarbība starp muzejiem un kultūras mantojuma vietām", "Viduslaiku mantojums un arheoloģija", "Digitalizācija ilgtspējīgā kultūras tūrismā, ceļā uz viedajiem galamērķiem, "Starptautiskais tematiskais tūrisms, iekļaujot Eiropas kultūras ceļus", un "Eiropas mantojuma veicināšana jaunatnei".

Nominācijā "Viduslaiku mantojums un arheoloģija" augstāko atzinību saņēma Raunas viduslaiku pils - par paveikto pils saglabāšanā, izpētē un iekļaušanā mūsdienu notikumu apritē.

Piešķirot valdes atzinības balvu Turaidas muzejrezervātam, ECTN ģenerālsekretārs Manos Vougioukas savā uzrunā atzīmēja, ka vairāki organizācijas dalībnieki ir ceļā, lai iegūtu Eiropas mantojuma zīmi un šobrīd jau ECTN var lepoties ar pirmo dalībnieku, kas šo augsto novērtējumu ir saņēmis.

Viņš uzsvēra, ka objektiem, kam piešķirta Eiropas mantojuma zīme, ir svarīga nozīme mūsdienu Eiropas veidošanā. Eiropas mantojuma zīmei ir dažas atšķirības no UNESCO pasaules mantojuma saraksta. Tās objekti iedzīvina Eiropas vēstījumu, tā pamatā esošo vēsturi un vērtības.

"Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķa" balvu ECTN organizē sadarbībā ar "Europa Nostra", Eiropas ceļojumu komisiju un "NECSTour", kā arī to atbalsta Eiropas arheologu asociācija, organizācija "Interpret Europe" un "ReInHerit Horizon 2020". Šī sadarbība vairāku organizāciju starpā aizsākās jau 2018.gadā, kā ieguldījums Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā, un ir turpinājusies sekmīgi arī sekojošajos gados.

ECTN ir starptautiska asociācija, kas dibināta 2009.gadā Briselē. Tā ir Eiropas sadarbības platforma kultūras tūrisma attīstībā un popularizēšanā. ECTN aktīvi darbojas Eiropas Savienības projektos, iesaistot partnerus, iepazīstinot ar labās prakses piemēriem un nodrošinot jaunas iespējas sadarbībai.

ECTN ir pārstāvētas Albānija, Bulgārija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Kipra, Latvija, Lielbritānija, Melnkalne, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Spānija un Zviedrija. Asociācijā piedalās gan atsevišķas institūcijas, gan reģionālās apvienības, universitātes, pētnieciskie institūti, gan nevalstiskas organizācijas. Kā biedrs no Latvijas ECTN jau vairākus gadus darbojas Vidzemes Tūrisma asociācija, kuras sastāvā ir arī Turaidas muzejrezervāts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.