Menu
 

Šovasar gaidāmajiem dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1700 kolektīvu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII deju svētki notiks no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs dziesmusvētku tradīcijas simtpiecdesmitgade. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, “Arēnā Rīga”, Ķīpsalas hallē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Latvijas Universitātē, Hanzas peronā, Rīgas Domā un citos Rīgas dievnamos. Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā, savukārt ārvalstīs – vairāk nekā 100, informē Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Pirmssvētku gadā Latvijā svētkiem gatavojās, un šobrīd mērķdotāciju saņem 1604 kolektīvi, no tiem 343 kori (par trīs koriem mazāk nekā attiecīgajā laikā pirms 2018.gada dziesmu un deju svētkiem), 602 deju kolektīvi (par 31 vairāk nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem svētkiem), 56 pūtēju orķestri (par četriem vairāk nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem svētkiem), 64 koklētāju ansambļi (par desmit vairāk nekā iepriekš), 74 vokālie ansambļi (par 17 mazāk nekā iepriekš), 29 tautas mūzikas ansambļi (par diviem mazāk nekā iepriekš), 112 tautas lietišķās mākslas studijas (par 12 mazāk nekā iepriekš), 190 folkloras kopas (par 40 mazāk nekā iepriekš), 59 amatierteātru kolektīvi (par 40 mazāk nekā iepriekš) un 75 mazākumtautību kolektīvi (par 36 vairāk nekā iepriekš).

“Precīzs kolektīvu un dalībnieku skaits būs zināms vien pavasarī, kad noslēgsies nozaru repertuāra pārbaudes skates. Tomēr tendences mēs varam vērot jau tagad. Par spīti pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un pamatotām bažām par tradīcijas attīstību, redzam, ka nepieciešamība piedalīties procesa ikdienā ir tikpat būtiska kā pirms tās. Aktīvi darbojas dejas nozare, kurā augšupejoša tendence vērojama jau vairākus gadus, stabils ir koru un pūtēju orķestru skaits, būtiski pieaudzis ir mazākumtautību kolektīvu skaits, kas vēlas piedalīties svētkos. Esam gandarīti, ka starpsvētku periodā ir nodibinājušies un aktīvi darbojas arī vairāki jauni kolektīvi,” atzīmē LNKC vadītāja Signe Pujāte.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.