Menu
 

Sveicot Latviju svētkos, popmūzikas zvaigžņu koris vienojas Stībeļa dziesmā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Sveicot Latviju svētkos, popmūzikas zvaigžņu koris vienojas Stībeļa dziesmā Foto: facebook.com/janisstibelismusic

Dziedātājs Jānis Stībelis un viņa skatuves kolēģi Aija Andrejeva, Intars Busulis, Aminata Savadogo, Māra Upmane-Holšteine, Ivo Fomins un Antra Stafecka nesen pabeiguši darbu pie dziesmas “Dzintara Latvijas stāsts” ieraksta (mūzika un vārdi – Jānis Stībelis). Šī ir mākslinieku velte valstij 100. dzimšanas dienā. Klausītāju vērtējumam tiks nodots gan jaunās dziesmas ieraksts, gan arī videoklips, kurā piedalījies Dailes teātra aktieris Andris Bulis.

Par jauno dziesmu J. Stībelis stāsta: “Ideja radās kā sveiciens Latvijai lielajā jubilejā. Melodijā ir gan nedaudz teiksmainuma, taču visnotaļ gribējās saglabāt pozitīvu un nākotnē vērstu skatījumu. Savukārt dziesmas tekstā ir izmantots nedaudz Latvijas vēstures un nacionālo simbolu – teika par seno letu karogu, vēstures pagriezieni, kara pelni, Latvijas brīvvalsts tapšana, strēlnieki un varoņu kapi, dzintars, linu villaine. Vārdu sakot, simbolisma ir daudz, kas it kā dziesmai uzliek svinīgu, sakrālu formātu, tomēr nākotnē jāraugās ar gaišu skatu. Tāpēc svinēsim visi kopā, pūtīsim taures, sitīsim bungas, smaidīsim, priecāsimies, ka mums ir pašiem sava valsts!”

Pie domas par kopdziesmu J. Stībelis nonācis ļoti vienkārša iemesla dēļ – viņaprāt, jubilejas draugu pulkā svinēt ir jautrāk, daloties priekā ar citiem, tādēļ, kā viņš uzsver, dziesmas ierakstā dzirdamas daudzu Latvijā iecienītu dziedātāju balsis.

Dziesmas mūzika, vārdi, dziesmas producēšana un aranžējums – Jānis Stībelis, ģitāras – Jānis Kalniņš, miksēja un ierakstīja – Gints Stankevičs (“Factory Sounds Studios”). Video un režija – Mārcis Šēners, producēšana – Nora Legzdiņa, meikaps un matu sakārtojums – Krista Zvirgzdiņa, apģērbs – “Mayra”.

Dziesmas videoklips pieejams šeit.


Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.