Menu
 

Dzintaru koncertzālē gaidāms krāšņs Ziemassvētku festivāls

  • Autors:  Apriņķis.lv
Dzintaru koncertzālē gaidāms krāšņs Ziemassvētku festivāls Publicitātes foto

Jau ceturto gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs Ziemassvētku festivāls. Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos būs iespēja tikties ar Rīgas Doma zēnu kori, Ziemassvētku “Brīnumskapi”, komponistu Jāni Lūsēnu, operdziedātāju Elīnu Šimku, trio “Art-i-Shock”, kori “Latvija” un diriģentu Māri Sirmo, senās mūzikas grupu “Schola Cantorum Riga”, jauno vijolnieku Sergeju Dogadinu un citiem māksliniekiem. Festivāla īpašie viesi – zvanu ansamblis “Arsis” ar programmu “Jaungada rapsodija”.

Ziemassvētku festivāla atklāšanas koncertā 15. decembrī plkst. 19.00 tiks satikšanās ar uzlecošo vijoļspēles zvaigzni Kristīni Balanas, kura kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņos pasakaini skaisto Fēliksa Mendelszona “Vijoļkoncertu miminorā”. LNSO skanējumā uzmirdzēs arī Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Seviljas bārddzinis”, Volfganga Amadeja Mocarta “Sešas vācu dejas” un Franča Šūberta “Piektā simfonija sibemolmažorā”, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Laikraksts “The Times” latviešu vijolnieci Kristīni Balanas raksturojis kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2018./2019. gada sezonā gaidāma K. Balanas debija ar Berlīnes simfonisko orķestri Berlīnes filharmonijā, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Izraēlas “Camerata Jerusalem”, Tatarstānas Nacionālo simfonisko orķestri, Sičuaņas Simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri valsts mēroga koncertturnejā.Solistes lomā K. Balanas ir uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ nacionālo simfonisko orķestri, Eiropas Savienības Jauniešu simfonisko orķestri, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas Kamerfilharmonijas orķestri, “Sinfonietta Rīga”, “Cardiff Sinfonietta”, Sendajas filharmoniķiem un citiem. Tāpat viņa ir uzstājusies “BBC Radio 3” pārraidēs, spēlējusi Pērsela zālē, Smitskvēras Svētā Jāņa un Kingspleisas koncertzālēs. Kā kamermūziķe K. Balanas ir sadarbojusies ar Maksimu Vengerovu, Vadimu Gluzmanu, Borisu Garlicki, Rolandu Krīgeru un Rīdigeru Loteru, vēsta M. Pučka.

K. Balanas absolvējusi Karalisko mūzikas akadēmiju, kur viņa mācījās pie Ģerģa Pauka, un Hansa Aizlera Mūzikas augstskolu Koljas Blahera klasē, savukārt patlaban viņas mentors ir Leonīds Kavakoss.

2018. gada Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivālā varēs baudīt dažādu tautu skaistākās Ziemassvētku melodijas, gregoriāniskos un viduslaiku dziedājumus, klasiskās mūzikas pērles, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbus. Vecgada koncertā kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” priecēs ar dzirkstošiem skaņdarbiem un Vīnes valšiem, bet festivālu tradicionāli noslēgs Latvijas Radio koris ar programmu “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi” diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā, stāsta M. Pučka.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.