Menu
 

Mūžībā aizgājis mākslinieks Dainis Rožkalns

  • Autors:  LETA
Mūžībā aizgājis mākslinieks Dainis Rožkalns Foto: www.makslinieki.lv

Aizvadītajā nedēļā mūžībā aizgājis mākslinieks Dainis Rožkalns, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvis Igors Dobičins.

Rožkalns bija linogriezuma, kokgrebuma un tušas zīmējumu meistars. Mākslinieks veidojis ilustrācijas vairāk nekā 60 grāmatām, un viens no nozīmīgākajiem viņa devumiem ir latviešu tautasdziesmu ilustrēšana akadēmiskajā izdevumā "Latviešu tautasdziesmas" no pirmā līdz devītajam sējumam.

Kopš 1958. gada mākslinieks piedalījies aptuveni 300 izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī rīkojis vairāk nekā 50 personālizstāžu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Rožkalns bija kopš 1964. gada.

1960. gadā viņš absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un vēlāk strādāja laikrakstā "Pionieris" par mākslinieku, kā arī darbojās Kultūras ministrijas Muzeju, tēlotājas mākslas un pieminekļu aizsardzības pārvaldē. No 1976. līdz 2000. gadam Dainis Rožkalns bija pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā.

Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rakstniecības un mūzikas muzejā, Bauskas muzejā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, Jūrmalas pilsētas muzejā, Kuldīgas novada muzejā, Talsu novada muzejā un citviet.

Atvadīšanās no Rožkalna notiks 14. decembrī Valmieras krematorijā. Latvijas Mākslinieku savienība izsaka līdzjūtību mākslinieka Daiņa Rožkalna tuviniekiem un kolēģiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.