Menu
 

Jūrmalā gaidāms Jāņa Lūsēna "Kino un teātra mūzikas" koncerts

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

2019. gadā Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis aicina klausītājus uz jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Šie koncerti iecerēti kā sirsnīgas sarunas ar populāriem un tauta iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta izrādēm un kinofilmām. Koncertos būs iespēja tikties ne tikai ar komponistiem, bet arī kinofilmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

“Bieži dzirdam sakām, ka dzīve ir viens vienīgs teātris, vai arī – dzīvē viss kā kino. Bet mūzika ir neatņemama gan kino, gan teātra žanra daļa. Mūzika ir tā, kas dzīvo neatkarīgu dzīvi arī tad, kad izrāde vairs netiek spēlēta un kinolentes izbalējušas. Mūsu stāsti būs par melodijām, talantīgiem komponistiem un aktieriem “tad” un “šodien” un, protams, par kino un teātri,” jaunā cikla ideju raksturo Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

13. aprīlī plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē notiks otrais cikla “Kino un teātra mūzika” koncerts, kurā koncerta vadītājs Ojārs Rubenis uz sarunu aicinās iemīļoto latviešu komponistu Jāni Lūsēnu. Viņam uz skatuves pievienosies dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Ance Krauze, Kristīne Zadovska, Annija Putniņa, Uģis Roze un Aija Vītoliņa, lai kopīgi atcerētos skaistākās melodijas no rokoperām “Kaupēn, mans mīļais”, “Indriķa hronika”, “Sfinksa”, mūzikla “Agrā rūsa”, “Leļļu operas”, muzikāli teatrālā koncertuzveduma “Mistērija par sapni un mīlestību” un daudzām citām, vēsta M. Pučka.

“Kino un teātra mūzika, manuprāt, ir neatņemama sastāvdaļa emocionāli precīzai iedarbībai uz skatītāju. Bieži vien, skatoties stāstu, mēs to pat nepamanām. Un tomēr uz mirkli iedomāsimies, ka skaņu partitūras nav... Latvijā šai mūzikai ir bagātas tradīcijas, sākot no vecmeistara Jāņa Ivanova un Marģera Zariņa līdz jaunajiem skaņražiem,” uzsver O. Rubenis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.