Menu
 

Lai izsargātos no "Covid-19" izplatības, baznīca aicina ticīgos nesarokoties un priesteriem izmantot dezinfekcijas līdzekļus

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Lai izsargātos no "Covid-19" izplatības, baznīca aicina ticīgos nesarokoties un priesteriem izmantot dezinfekcijas līdzekļus, liecina Romas katoļu baznīcas Latvijā Bīskapu konferences izdotie ieteikumi, kas attiecas gan uz ikdienas dzīvi, gan rīcību baznīcās.

Baznīca aicina ticīgos ņemt vērā norādījumus, ko jau ir sniegusi Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Attiecībā uz baznīcas dzīvi ticīgajiem jāņem vērā, ka, noskūpstot baznīcā esošo krustu, kā arī izmantojot svētīto ūdeni, vienmēr pastāv risks tālāk nodot un saņemt dažādu slimību izraisītājus, tāpēc to darīt vai nedarīt ir individuāls lēmums. Baznīca iesaka, veicot relikviju pagodināšanu, to darīt, tikai saņemot svētību ar tām, nevis tās noskūpstot. Svētās mises laikā ticīgajiem ieteikts miera sveicienu īstenot nevis sarokojoties, bet viegli paklanoties.

"Priesteri tiek aicināti īpaši rūpēties par roku mazgāšanu pirms dievkalpojumiem un izmantot dezinfekcijas līdzekļus pirms un pēc Svētās Komūnijas dalīšanas ticīgajiem. Priesteri tiek aicināti biktskrēslu lodziņus iespēju robežās aizklāt ar caurspīdīgu plēvi," teikts Bīskapu konferences izdotajos ieteikumos.

Baznīca aicina saglabāt mieru un neļauties nepamatotai panikai. Rūpes par savu veselību un personisko higiēnu ir aktuālas visa gada laikā. Sastopoties ar izaicinājumiem sabiedrībā, kristieši ir aicināti nest mieru, cerību, rūpes par līdzcilvēkiem, kā arī sniegt liecību, nezaudējot paļāvību uz Dievu un reizē racionāli rīkoties dažādās problēmsituācijās, norādīts ieteikumos.

Baznīca aicina arī lūgties par tiem, kurus ir skārusi slimība, par ārstiem, un lai tiktu pasargāti no epidēmijas. Šajā nodomā pēc Svētās Mises var lūgties suplikācijas "Svētais Dievs".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.