Menu
 

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju no jūnija vadīs Kaspars Vanags

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

No 1. jūnija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju vadīs Kaspars Vanags. Noslēdzoties konkursam uz vakanto direktora amatu, K. Vanags atzīsts par piemērotāko kandidātu. Kā informēja Veselības ministrijā, konkursā uz direktora amatu pieteikumus bija iesnieguši seši pretendenti, un pēc divām atlases kārtām konkursa komisija vienbalsīgi lēma veselības ministrei muzeja direktora amatam apstiprināšanai virzīt K. Vanagu.

K.Vanags maģistra grādu mākslas vēsturē ar specializāciju muzeju studijās ieguvis Londonas Universitātes Kortolda mākslas institūtā. Viņa profesionālā pieredze cieši saistīta ar ilggadēju kuratora darbību, veidojot starpnozaru pieejā balstītus izstāžu un kultūras izglītības projektus. Pēdējos divus gadus bijis Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmu direktors. Viņš arī vadījis mākslas galeriju “Kromme” Berlīnē un bijis “ABLV Charitable Foundation” mākslas programmu direktors, pārraugot atbalsta programmas laikmetīgās mākslas izstāžu, izglītības projektu un kultūras žurnālistikas jomās, kā arī vadot darbu pie Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbības koncepcijas izstrādes.

Konkursa komisija īpaši novērtēja K. Vanaga piedāvāto redzējumu veidot muzeju kā sabiedrībai atvērtu pieredžu apmaiņas platformu. “Muzejam ir unikāla kolekcija un tai ir vajadzīga starpdisciplināra publiskā programma ar regulāriem izzinošiem notikumiem. Latvijas sabiedriskajā domā ir jārosina mūsdienīga un kompetenta saruna par veselību kā mainīgu kultūrsociālu lielumu, kura politiskā dimensija mijas ar cilvēka personīgo atbildību,” uzskata K.Vanags.

Veselības ministre Ilze Viņķele paudusi prieku par jaunā direktora pievienošanos Veselības ministrijas komandai: “Viņa pieredze mūsdienu mākslas notikumu veidošanā atdzīvinās muzeju un noderēs arī ministrijas darbā. Novēlu muzejam Kaspara vadībā kļūt par aktīvu un redzamu spēlētāju ne vien Latvijas medicīnas vēstures kopšanā, bet arī veselības izglītības laukā, īpaši uzrunājot jauniešus.”

Ministrijā atgādina, ka Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja līdzšinējā ilggadējā direktore Edīte Bērziņa darba attiecības pārtrauca pēc pašas vēlēšanās. Pēc tam tika izsludināts atklāts konkurss, uz kuru pieteikšanas noslēdzās šā gada 9. aprīlī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.