Menu
 

Akcijas laikā Latvijas iedzīvotāji nodevuši teju 76,5 tonnas riepu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no arhīva Foto no arhīva

Šīs vasaras sākumā jau trešo gadu pēc kārtas "AJ Power Recycling" īstenoja vides akciju "Dod riepām otru dzīvi", kuras ietvaros astoņās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē – autovadītāji bez maksas varēja nodot nolietotās riepas. Iedzīvotāju atsaucība bija negaidīti liela – kampaņas ietvaros autovadītāji nodeva ap 9000 nolietotu riepu, kas kopā veidoja gandrīz 76,5 tonnas.

2019.gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvību. Vides akcijas mērķis ir informēt par nolietoto riepu kaitīgumu un iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai, informē "AJ Power" uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante Gita Deniškāne.

Aizvadītājā nedēļas nogalē nolietotās riepas bija iespējams nodot Rīgā un Olainē. Rīgā nodotas 13,5 tonnas, kas ir aptuveni 1500 nolietotās auto riepas. Savukārt Olainē iedzīvotāji šķīrās no sešām tonnām jeb gandrīz 700 riepām. Kampaņa jūnijā norisinājās arī Jelgavā, Bauskā, Baldonē, Ogrē, Jūrmalā un Tukumā, kur tika savāktas aptuveni 57 tonnas riepu. Rekordliels cilvēku skaits bija vērojams Jelgavā, kur iedzīvotāji nodeva vairāk nekā 14 tonnas riepu. Kā norāda G.Deniškāne, daudzviet cilvēku interese un atsaucība bija tik liela, ka pie nodošanas punktiem varēja vērot garas automobiļu rindas.

Kā min "AJ Power Recycling" vadītāja Solveiga Grīsle, tas liecina par cilvēku vēlmi riepas utilizēt atbildīgā veidā: "Esam ļoti apmierināti ar šī gada akcijas norisi un rezultātiem. Iedzīvotāju lielā atsaucība liecina, ka liela daļa iedzīvotāju ir atbildīgi, apzinās to, ka ir svarīgi nodot riepas pārstrādei un atkārtotai izmantošanai, nevis uzglabāt šķūnītī vai pagrabā vai vēl sliktāk – izmest dabā. Paldies mūsu atbalstītājiem – "Scania Latvia", un "Schwenk Latvija", mediju partnerim "JCDecaux", kā arī atkritumu apsaimniekošanas laukumiem, kas palīdzēja šai akcijai notikt. Ticam, ka mazi, bet regulāri soļi spēj veikt būtiskas pārmaiņas. Kā katru reizi, esam izdarījuši jaunus secinājumus par to, kas jādara, lai veicinātu gan sabiedrības atbildību, gan nolietoto riepu aprites cikla uzlabojumos, lai situācija nolietoto riepu jautājumā uzlabotos. Saprotam, ka ļoti būtiska ir informācijas pieejamība par nolietotu riepu nodošanas iespējām, kā arī tādas riepu aprites sistēmas izveide, kas nodrošinātu bezmaksas riepu nodošanu pēc iespējas lielākam skaitam iedzīvotāju iespējami tuvāk viņu dzīvesvietai, bet vislabāk – riepu maiņas vietās."

Vides akcija "Dod riepām otru dzīvi" norisinājās jau trešo gadu, un to organizē "AJ Power Recycling". Vairāk informācijas par akciju skatīt vietnē www.ajpower.lv. Iedzīvotāji arī turpmāk ir aicināti apmeklēt atkritumu šķirošanas laukumus, lai godīgā veidā atbrīvotos gan no nolietotajām riepām, gan citiem šķirojamajiem atkritumiem. Lai uzzinātu vairāk informācijas par šķirošanas iespējām, uzņēmuma pārstāve aicina vērsties pie sava reģiona atkritumu apsaimniekotāja.

1 komentārs

  • Andris Dzenis
    Andris Dzenis Piektdiena, 10 Jūlijs 2020 14:45 Komentāra saite

    Super akcija! Jātaisa biežāk, lai visiem ir iespēja nodot bez maksas!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.