Menu
 

Brīvdabas muzejā aicina uz Rudens ražas svētkiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Rudens ražas svētkiem svētdien, 27.septembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00. Svētku viesiem būs iespēja iegādāties lauku labumus un amatnieku darinājumus bagātīgajā Miķeļa dienas tirgū, doties rotaļās ar folkloras kopām, izmēģināt veiklību senajās spēlēs un nogaršot rudens zupu.

“Miķeļdiena jeb rudens saulgrieži jau izsenis iezīmē lauku darbu pabeigšanu un svinības ar bagātīgu mielastu, skaļu līksmību un tradicionālo Miķeļdienas tirgu. Miķeļdiena ir laiks, kad apcirkņi pilni un laiks celt galdā visus vasarā sarūpētos labumus. Arī brīvdabas muzejā bagātīgi svinēsim un visas dienas garumā piedāvāsim iegādāties rudenīgus dzērienus un sīrupus, vietējo vīnu un alu, sezonālas ogas un augļus, Latvijā ievāktu medu un dažādus našķus, kā arī zemnieku saimniecībās sarūpētus piena un gaļas produktus. Miķeļdienas tirgū varēs sastapt arī mūsu rosīgos amatniekus – pasākumā būs iespējams apskatīt un iegādāties keramikas un koka darinājumus, rotas, kā arī ziemai noderīgos adījumus,” stāsta brīvdabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa.

Rudens ražas svētkos ieskanēsies arī kāzu dziesmas, talku balsi un lustīga tirgus mūzika. No plkst. 12.00 līdz 13.30 visi būs aicināti sadziedāties ar Lēdurgas kultūras nama folkloras kopu "Putni", savukārt no plkst. 14.00 līdz 15.30 muzeju pieskandinās Mālpils kultūras nama folkloras kopa "Mālis".

Svētku laikā būs padomāts arī par mazajiem viesiem, kuriem būs iespēja piedalīties zīļu darbnīcā (11.00–15.00), izmēģināt spēkus un veiklību dažādās senajās spēlēs un vizināties zirdziņa mugurā, informē H.Maniņa.

Dienu bagātinās arī Agroresursu un ekonomikas institūts, kas piedāvās iegādāties otro latviešu maizīti – kartupeļus –, kā arī pelēkos zirņus “Bruno”, kailgraudu miežus “Kornēlija” un “Irbe” un miežu plāceņus, gatavotus pēc seno laiku receptes. Ēdienkarti varēs papildināt arī ar veselīgajiem diedzējamiem kviešu graudiem un auzu graudiem tējas pagatavošanai, kā arī nodegustēt dažādus gardumus turpat uz vietas. Lieli un mazi saimnieki varēs papildināt savus krājumus ar lopbarības rudziem zaļmēslojumam, ko izmanto zemes atveseļošanai siltumnīcās, mazdārziņos un atklātā laukā.

Visiem būs iespēja apciemot arī augu veselības telti, kurā Valsts augu aizsardzības dienesta eksperti apmeklētājiem sniegs konsultācijas, kā atpazīt un  visefektīvāk,  dabai draudzīgāk ierobežot dažādus dārza kaitēkļus un slimības, savukārt mazajiem būs interesantas izglītojošas spēles un uzdevumi par augu veselību. Čaklākie uzdevumu pildītāji saņems īpašas balvas ar Starptautiskā augu veselības gada simboliku, norāda H.Maniņa.

Atzīmējot gada ražīgāko laiku, brīvdabas muzeja Izstāžu zālē plkst. 13.00 notiks arī Austras Ziļickas grāmatas “Senie labības mēri” atvēršanas svētki. Izdevums “Senie labības mēri” sniedz ziņas par labības mēru lomu tradicionālajā dzīvesveidā un padziļināti analizē Latvijas teritorijā 18.–20.gadsimtā lietotos labības mērus. Situāciju ilustrē arī pilns Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja labības mēru kolekcijas katalogs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.