Menu
 

Foto: Ādažu bāzē atklāj Eiropā pirmo aizsardzības inovāciju 5G testa vidi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Ceturtdien Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un uzņēmuma "Latvijas Mobilais Telefons" prezidents Juris Binde atklāja pirmo 5G testa vidi Eiropā, kurā jau šobrīd izvērsts 5G tīkls ar pārvietojamo 5G bāzes staciju, radot ekosistēmu jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai, pavēstīja Aizsardzības ministrijā.

"Latvijai ir visi priekšnoteikumi – augstas raudzes speciālisti, vērtīgas zināšanas, dzīvotspējīgas idejas un mūsdienīgas tehnoloģijas –, lai attīstītu produktus ar augstu pievienoto vērtību. Zinātnieku, uzņēmēju un aizsardzības speciālistu sadarbībā tapušie risinājumi ir ne tikai lielisks atbalsts mūsu valsts aizsardzībai, bet arī iespēja Latvijai būt līdzvērtīgam partnerim globālajā aviācijas un aizsardzības tehnoloģiju tirgū. Turklāt 5G pilotteritorija mums ļaus attīstīt nākamās paaudzes bezvadu tehnoloģijas Ādažu bāzē un testēt arvien jaunus, mūsu bruņotajiem spēkiem svarīgus nākotnes risinājumus," norādījis Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

"Šobrīd, LMT uzņemoties līderību jaunās 5G testēšanas vides izveidē un pirmo aizsardzības tehnoloģiju un inovāciju risinājumu izstrādē un testēšanā, vēlamies radīt ekosistēmu un iespējas ieinteresētajiem Latvijas uzņēmumiem un zinātniekiem attīstīt un radīt nākotnes risinājumus, kurus Nacionālie bruņotie spēki varētu izmēģināt izmantot un, iespējams, arī pielietot 5G tīklā. Ņemot vērā lielo 5G potenciālu, tas var būtiski veicināt arī Latvijas uzņēmumu eksportspēju un strauju militārās nozares tehnoloģisko attīstību," atzīst LMT prezidents Juris Binde.

5G testa vides atklāšanas pasākuma ietvaros Ādažu bāzē kā pirmās tika izmēģinātas Latvijā radītās 5G inovācijas. Pasākumā varēja vērot medicīnas apmācību demonstrāciju, kurā, izmantojot 5G tīklu, uzņēmuma "Exonicus" radīto virtuālās realitātes programmatūru un uzņēmuma "LightSpace Technologies" radītās paplašinātās realitātes brilles, karavīri var veikt medicīnas apmācību virtuālā telpā. Tāpat tika demonstrēta Latvijā radītā un attīstītā attālināti vadāmā viedā platforma "Natrix", kuru var izmantot dažādu nelielu militāro vienību taktisko uzdevumu izpildei, piemēram, kaujas apstākļos ievainoto transportēšanai vai munīcijas piegādēm. Tika demonstrēts arī viens no sensoru risinājumiem zemessargiem – datorredzes kamera cilvēku un objektu atpazīšanai.

Vairāki no demonstrācijā iekļautajiem risinājumiem jau šobrīd tiek līdzfinansēti Aizsardzības ministrijas grantu sistēmas ietvaros. Savukārt Nacionālo bruņoto spēku eksperti grantu saņēmējiem sniedz visu nepieciešamo atbalstu konsultāciju un testa vides nodrošināšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.