Menu
 

Krievijas viltvārži publiskojuši sarunas ar Saeimas ārlietu komisijas deputātiem

  • Autors:  LETA
Rihards Kols. Foto - Saeimas administrācija Rihards Kols. Foto - Saeimas administrācija

Krievijas viltvārži publiskojuši sarunas ar Saeimas ārlietu komisijas deputātiem, izmantojot sarunās pausto "Sputnik V" vakcīnu propagandā, šodien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De Facto".

Dienasgaismu ieraudzījis sarunas ieraksts starp Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem un viltvārdi, kurš izlikās par Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija kolēģi Leonīdu Volkovu. 

To steigšus popularizējuši Krievijas televīzijas kanāli, lai Latviju apvainotu "ārzemju aģentu" atbalstīšanā un parādītu, cik labās domās Latvijas iedzīvotāji ir par "Sputnik V" vakcīnu.

Tā sauktie interneta jokdari "Vovans" un "Leksus", kuru darbība, Latvijas izlūkdienesta ieskatā, atbilst Kremļa politiskajām interesēm, internetā publicējuši sarunas ierakstu ar Saeimas deputātiem.

Viņi šī gada pavasarī uzdodoties par Navaļnija sabiedroto Volkovu un videokonferences režīmā tikās ar vairāku valstu parlamentāriešiem, tajā skaitā Saeimas Ārlietu komisiju.

No publicētā ieraksta fragmenta izriet, ka attālinātās tikšanās laikā runāts par sankcijām pret Krieviju, Kremļa opozīcijas iespējām apvienot spēkus, Navaļnija komandas izmeklēšanām un vakcīnām pret Covid-19.

"Es domāju, ka "Sputņik" vakcīna ir ļoti labs instruments Putinam. Un kaut kādā ziņā viņš ir sasniedzis mērķi. Aptaujas nesen parādīja, ka vairāk nekā 40% Latvijas sabiedrības grib vakcinēties ar "Sputņik"," Krievijas televīzijas kanāls citēja Ārlietu komisijas vadītāju Rihardu Kolu (NA), vēsta raidījums.

Kols šādi atbildējis uz neīstā Volkova jautājumu, ko Latvijā domā par "Sputņik" vakcīnu. Ārlietu komisijas priekšsēdētājs arī pauda, ka Krievija vakcīnu izmanto propagandas nolūkos un aicināja Navaļnija komandu izmeklēt, kas tieši finansē vakcīnas izstrādi.

Kola teikto "Rossija 24" pavērsa kā Latvijas politiķu mēģinājumus pasūtīt Navaļnijam un Volkovam izmeklēšanu.

"Man personīgi, protams, tā ir mācība," par komisijas iekrišanu viltvāržu lamatās LTV raidījumam "de facto" tagad saka Kols. Viņš stāsta, ka sarunas laikā nekas nelika apšaubīt Volkova identitāti. 

"Varbūt tā viena nianse, tagad attinot atpakaļ to sarunu, kas indikatīvi varēja liecināt, ka varbūt kaut kas varētu nebūt kārtībā. Tas bija jautājums, vai Latvija būtu gatava finansiāli atbalstīt," atceras Kols.

Jau vēstīts, ka aprīlī ar viltus Navaļnija pārstāvi tikušies Saeimas Ārlietu komisijas deputāti, šādas tikšanās bijušas arī abu pārējo Baltijas valstu parlamentāriešiem un vēl vairāku Eiropas valstu politiķiem.

Satversmes aizsardzības birojā (SAB) informēja, ka ir konstatēti vairāki gadījumi, kad pie valstu institūcijām vēršas krāpnieki, kas izliekas par Navaļnija līdzgaitnieku Volkovu, iesaistās dialogā un piedāvā tikties tiešsaistē vai sniegt intervijas.

SAB uzvēra, ka tā ir maldināšana. Visticamāk, par Volkovu uzdodas un saziņā ar politiķiem, institūcijām un arī medijiem Rietumvalstīs iesaistās tā dēvētie pranksteri jeb izjokotāji no Krievijas "Vovan" un "Lexus", īstajos vārdos - Vladimirs Kuzņecovs un Aleksejs Stoļarovs.

Lai arī viņi sevi pozicionē kā neatkarīgus aktīvistus, SAB vērtējumā viņu darbība tiek koordinēta un pilnībā atbilst Kremļa politiskajām interesēm un ir Krievijas mērķtiecīgi īstenota ietekmes operācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.