Menu
 

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes zemessargi pamatapmācības laikā Mārupē iepazīstas ar militārām profesijām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Zemessardzes 1.Rīgas brigāde no 23. jūlija līdz 7. augustam Mārupē organizē pamatapmācības nometni, kuras laikā zemessargus iepazīstina ar militārām profesijām, pavēstīja brigādes Informācijas daļā. Noslēguma ceremonijā, kas norisināsies 7.augustā plkst. 11.00 pulcēsies vairāk nekā 150 zemessargi, kas apguvuši pamatapmācību gan brigādes rīkotajā nometnē, gan bataljonos.

1.Rīgas brigādes vasaras pamatapmācības nometnē piedalās vairāk nekā 80 zemessargi no 13.kājnieku bataljona, 17.kaujas atbalsta bataljona, 19.kaujas nodrošinājuma bataljona, 53.kājnieku bataljona, Studentu kājnieku bataljona, Inženieru un Aizsardzības no masveidu iznicināšanas ieročiem rotām. Nometne norisinās 17.kaujas atbalsta bataljona teritorijā Mārupē, “Ceros”.

Uzsākot dienestu un apgūstot pamata militārās zināšanas, zemessargiem tiek piedāvāts padziļināti apgūt dažādas militārās profesijas, kā piemēram, tehniķis, autovadītājs, karavīrs-glābējs, strēlnieks, artilērists, pavārs, sakaru speciālists, utt.  6. augustā 1. Rīgas brigādes pamatapmācības dalībniekiem tiks organizēta tikšanās ar dažādu militāro profesiju pārstāvjiem, kas pastāstīs par iespējām papildināt savas zināšanas konkrētās jomās. Ikdienas nodarbošanos un darbu iespējams papildināt ar vērtīgām un profesionālam militārām zināšanām, kā arī tiek sniegta iespēja ar savām zināšanām stiprināt Zemessardzi.

Šogad 1.Rīgas brigāde saņēmusi vairāk nekā 1750 pieteikumu dienestam Zemessardzē un vairāk nekā 600 zemessargu ir uzsākuši dienestu kādā no 1.Rīgas brigādes bataljoniem.

Zemessargs pēc zvēresta došanas var izvēlēties sev ērtāko veidu militāro pamatzināšanu apguvei -  savā izvēlētā bataljonā nedēļas nogalēs vai intensīvu trīs nedēļu  nepārtrauktu apmācību. Pamatapmācības laikā zemessargi apgūst ieroču un šaušanas apmācību, lauka kaujas iemaņas, ierindas apmācību, pirmās medicīniskās palīdzības zināšanas, topogrāfiju, orientēšanos utt. Pamatapmācībai seko apmācība specialitātē un dalība individuālās un kolektīvās mācībās.

“Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs,” teikts Zemessardzes 1.Rīgas brigādes sagatvotajā informācijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.