Menu
 

Aptauja: 73% darbinieku nevēlas strādāt birojā, ja iemesls ir "tikai tur būt"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

82%  uzņēmumu vadītāju atzīst, ka viņiem rada bažas, kā panākt darbinieku atgriešanos birojos klātienē. Iezīmējas arī darba devēju satraukums par darba produktivitāti: 85% vadītāju norāda, ka pāreja uz hibrīddarbu viņiem nerada pārliecību par darba ražīgumu. Tikmēr darba ņēmēji prasa lielāku autonomiju un attālināta darba iespējas. Jaunākie "Microsoft Work Trend Index" dati demonstrē arvien lielāku plaisu starp darba devējiem un darbiniekiem.

Pēc pārskata datiem, pastāv pārspīlēta tiekšanās pēc darba ražīguma kā biroja pastāvēšanas jēgas, lai gan 73% darbinieku apgalvo – lai dotos uz biroju, viņiem ir vajadzīgs svarīgāks iemesls nekā uzņēmuma vēlme, lai viņi tur būtu. Tāpat darba devēji klātienes darbu nereti uzskata par prasmju izkopšanas instrumentu, lai gan 55% darbinieku ir pārliecināti, ka labākais veids, kā viņiem attīstīt savas prasmes, ir mainīt darbavietu.

Dati rāda, ka hibrīddarbs ir radījis arvien lielāku plaisu starp darbiniekiem un vadītājiem. Darbiniekiem un vadītājiem ir atšķirīgs viedoklis par to, kas ir produktivitāte, kā saglabāt autonomiju, vienlaikus nodrošinot atbildību, kādas ir elastības priekšrocības un biroja loma. Lai pārvarētu šo plaisu, ir nepieciešama jauna pieeja, kas balstīta uz to, ka darbs vairs nav tikai darba vieta, bet pieredze, kam jāpārvar darba laika un vietas ierobežojumi, lai darbinieki varētu būtu iesaistīti un savstarpējā kontaktā, neatkarīgi no tā, kur viņi tobrīd strādā.

Cilvēki jau šobrīd strādā vairāk nekā jebkad agrāk: šopavasar "Microsoft" atklāja, ka kopš pandēmijas sākuma visā pasaulē "Microsoft Teams" lietotāja sanāksmju skaits nedēļā ir palielinājies vidēji par 153%. Turklāt cilvēki ikdienā saņem ārkārtīgi daudz uzaicinājumu piedalīties dažādās sanāksmēs – tādējādi pēdējos divos gados ir strauji pieaudzis atteikumu un provizorisku piekrišanu skaits (pieaugums attiecīgi par 84% un 216%).

87% darbinieku uzskata, ka viņi ir produktīvi darbā, savukārt 85% vadītāju saka, ka pāreja uz hibrīddarbu nerada pārliecību, ka cilvēku darba ražīgums būtu augsts. Darba devēju šaubas par hibrīddarba ražīgumu radījušas pārspīlētu tiekšanos pēc darba ražīguma, jo vadītāji nav pārliecināti par to, vai cilvēki produktīvi strādā un dara to, kas viņiem ir jādara.

Pētījuma dati rāda: ja darbiniekiem nebūs iespējas mācīties, viņi aizies. 55% darbinieku saka, ka labākais veids, kā attīstīt savas prasmes, ir mainīt darbavietu. 76% darbinieku norāda, ka viņi paliktu savā uzņēmumā ilgāk, ja viņiem būtu lielākas iespējas mācīties un pilnveidoties.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.