Menu
 

Tiesu izpildītāju dienās varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

No 6.marta līdz 7.martam norisināsies Tiesu izpildītāju dienas, kuru laikā iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par parādnieka un piedzinēja tiesībām, kā arī pienākumiem, pavēstīja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) sabiedrisko attiecību konsultants Jānis Basevičs.

Konsultācijas klātienē varēs saņemt visu tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā, biroju darba laikā. Tāpat konsultācijas minētajā laikā varēs saņemt pa tālruni, zvanot uz zvērinātu tiesu izpildītāju birojiem.

LZTIP aicina iedzīvotājus pieteikties bezmaksas juridiskajām konsultācijām pie viņiem interesējošiem tiesu izpildītājiem jau laikus.

LZTIP priekšsēdētājs Andris Spore norāda, ka līdz tiesu izpildītājiem parasti nonāk lietas pēc tiesas pieņemtā lēmuma, proti, tās visbiežāk ir visgrūtākās un bieži vien visbezcerīgākās lietas, kad labprātīgās izpildes risinājumi izsmelti.

Konsultācijām iespējams pieteikties gan zvanot, gan elektroniski sūtot e-pastu. Visu tiesu izpildītāju biroju adrešu un tālruņu saraksts pieejams Zvērinātu tiesu izpildītāju interneta mājaslapā "www.lzti.lv".

Basevičs uzsvēra, ka ikvienam interesentam iespējams pieteikties pie jebkura tiesu izpildītāja. Piemēram, ja cilvēks dzīvo Liepājā, viņam nav obligāti jādodas pie tiesu izpildītāja Liepājā, bet intereses gadījumā var apmeklēt arī jebkuru tiesu izpildītāju ikvienā citā Latvijas pilsētā. Tāpat interesenti var zvanīt jebkuram tiesu izpildītājam visā Latvijas teritorijā.

Tiesu izpildītāju dienas ir LZTIP 2016.gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas, kā arī uzzināt vairāk par tiesu izpildītāju darbu Latvijā.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. LZTIP pienākums ir rūpēties par nozares pārstāvju profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.