Menu
 

Remigrācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās pērn atgriezusies 51 ģimene

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Remigrācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās pērn atgriezusies 51 ģimene, kopumā 119 personas. Savukārt kopš projekta sākuma pērn martā sagatavoti 278 individuāli piedāvājumi un komunikācija notikusi ar 799 cilvēkiem. Visvairāk cilvēku atgriezušies no Lielbritānijas, Īrijas, Spānijas, Vācijas, Zviedrijas un Francijas.

Visbiežāk ārvalstīs dzīvojošie iedzīvotāji atgriezušies Rīgā, bet cilvēki atgriežas arī citās reģiona pašvaldībās – Saulkrastos, Jūrmalā, Siguldā, Tukumā, Ogrē un citās pašvaldībās, liecina Rīgas plānošanas reģiona sniegtā informācija.

Piemēram, viens no vīriešiem atgriezies Latvijā pēc 18 gadu dzīves Kanāriju salās, kur ieguvis dažādu izmēru kuģu vadīšanas licences. Tagad viņam ir plāni saistībā ar Latviju par savu uzņēmējdarbību Saulkrastu pusē. Starp personām, kuras atgriezušās, ir arī augsta līmeņa IT speciālisti, finanšu konsultants un bērnu psihologs – tādi, kas izveidojuši pietiekami veiksmīgu karjeru ārvalstīs. Lielākoties cilvēki izvēlas Latvijā strādāt algotu darbu, bet ir arī tādi, kuri nāk ar savu biznesa ideju un ir gatavi veidot te savus uzņēmumus.

"Gada laikā esam pārliecinājušies par šī projekta nozīmīgumu, jo tas ir labs atbalsta instruments ārvalstīs dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kas vēlas atgriezties uz dzīvi Latvijā. Sākoties projektam, bijām nosprauduši mērķi līdz gada beigām sagatavot 100 individuālos piedāvājumus, bet patiesībā interese ir bijusi gandrīz trīs reizes lielāka,” atzinusi Ramona Liepiņa-Krauja, remigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā.

“Remigrācijas speciālists nav tikai koordinators, kas sniedz informāciju - bieži vien šī palīdzība ir nepieciešama plašāka, koordinējot darba pārrunas, sarunas ar izglītības iestādēm par bērnu iekārtošanu skolā un pirmsskolas iestādēs. Tāpat šī sadarbība pārsvarā nebeidzas ar atgriešanos, bet palīdzība ir vajadzīga arī uz vietas kādu laiku pēc atgriešanās. Vienam neveica ar darbu, citam grūtības nokārtos sociālos jautājumus, vēl kādam gribas parunāt par dzīvi…"

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais remigrācijas koordinators”, ko īsteno pieci reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā.

Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu, Jūrmalu un 28 novadus Latvijas centrālajā daļā.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.