Menu
 

Foto: Atjaunotais Baltezera baznīcas gailis liecina Lieldienu vēsti Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Anna Barone-Liepiņa un Ivars Jēkabsons Foto – Anna Barone-Liepiņa un Ivars Jēkabsons

Atjaunotais un zeltītais Baltezera baznīcas gailis jau pacelts atpakaļ baznīcas tornī un Lieldienu laikā vēstī par gaismas uzvaru pār tumsu un garīgu nomodu.

Baltezera baznīcas gailis tornī atgriezās Klusajā nedēļā pirms Lieldienām pēc tā svinīgas iesvētīšanas Pūpolsvētdienā, 14.aprīlī. Kā pastāstīja Ādažu ev.lut. draudzes pārstāve Marta Romanova-Jēkabsone, negaidīti daudz cilvēku baznīcā atjaunoto gaili apskatīja tuvumā un pie tā fotografējās. Gaili iesvētīja LELB Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis, pasākumā muzicēja arī komponists Mārtiņš Brauns, mūziķi Aivars Gudrais un Zane Gudrā, kā arī piedalījās Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.

Gaiļa restaurācijas darbi tika uzsākti 2018. gada jūlijā un ilga pusgadu, jo torņa saimnieks bija palicis pavisam bēdīgā izskatā, vairāk atgādinot vistu. Aukstie ziemas un rudens vēji bija sapostījuši gaiļa seksti, asti un griešanās mehānismu. Gaili atjaunot bija iespējams ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes fonda “Mantojums” finansiālu atbalstu 10 000 eiro apmērā. Gaili un lodi atjaunoja metāla mākslinieks Ģirts Bērziņš un apzeltīja meistare Sandra Priežčiekure. Draudze ir pateicīga arī šī projekta vadītājiem ģimenei Sandrai un Jurim Tauriņiem.

Pēc atjaunojamā gaiļa nocelšanas no torņa, tika atvērta kapsula ar tajā paslēpto vēstījumu nākamām paaudzēm, ko bija rakstījuši draudzes locekļi pirms 25 gadiem, 1994. gada 26. augustā. Tajā bija stāstīts par baznīcas vēsturi cauri laikiem un par tās likteni padomju laikos, kad tā tika izmantota kā kolhoza noliktava, kāpostu skābētava, metālkalēju darbnīca, telefona centrāle līdz tās atjaunošanai. Kapsulā bija arī tā laiku avīze un nauda. Iepriekšējais vēstījums turpmāk glabāsies draudzes arhīvā, šobrīd tas izstādīts apskatei baznīcā.

Atjaunotā gaiļa lodē tika ievietota kapsula ar jaunu vēstījumu ar papildinātu baznīcas vēsturi, draudzes dzīves aprakstu, stāstu arī par Carnikavas baznīcas nelaimi un sapņiem to uzcelt no jauna. Savus vēlējumus vēstījumam deva arī Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, LELB Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis, kā arī tagadējais Ādažu draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons.

Par Baltezera baznīcas vēsturisku faktu nu jau ir kļuvis arī atjaunotais torņa gailis. Tāpēc mēs šī gada Lieldienas varam sagaidīt ar košu lepnumu baznīcas torņa galā, kur tas mirdz zeltsaules staros. Gailis ir atguvis savu sākotnējo izskatu. Nu godam tas var turpināt savu misiju - liecināt, ka te ir baznīca, liecināt par gaismu, ko atnesis Kristus, aicināt uz atgriešanos no grēkiem, aicināt uz garīgu atmodu un cerību uz debesīm,” Lieldienās saka Ivars Jēkabsons.

“Kristus augšāmcelšanās, kaut neticams, arī ir baznīcas vēstures fakts. To cilvēcīgais prāts laikam nekad nespēs aptvert, taču katrā ticīgā sirdī tas ienes gaismu. Šodien pierādījums mums ir pati Kristus klātbūtne draudzē un Viņa draudzes liecība. Tāpēc svarīgi ir nākt draudzēm kopībā un ļaut Kristum pašam meklētāju sastapt un uzrunāt. Arī gailis torņa galā evaņģēliju nevar pavēstīt mūsu vietā. Bet viņš mums dāvā papildus iespēju runāt par apustuli Pēteri un Jēzu, par Jēzus augšāmcelšanos un arī par mūsu pašu attiecībām ar Jēzu. Novēlu visiem Lieldienās piedzīvot to svētīto laiku, kas ļauj atjaunot attiecības un piedzīvot vairāk Dieva mīlestības tuvumu!”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.