Menu
 

Gudri izvēlēts ēdamgalds un krēsli palīdz norobežot telpu

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Sērija WESTBURY. Sērija WESTBURY.

Pirms pusgadsimta Igaunijas pilsētu mājokļos centrālajā vietā atradās ēdamistaba, kas bija nodalīta no dzīvojamās istabas un virtuves. Mūsdienu mājokļu plānojumā šīs visas trīs telpas ir saplūdušas kopā. Kā panākt to, lai apvienotā dzīvojamā telpa nekļūtu par lielu virtuvi ar televizoru un dīvānu vienā stūrī?

Ir pieejams tūkstošiem ēdamgaldu un krēslu komplektu. Sev piemērotu iekārtojumu atradīs gan tie, kas dod priekšroku kokam, gan arī tie, kurus saista metāls, āda vai ādas imitācija. Ja pirms vairākiem gadu desmitiem mājokļi izskatījās visai līdzīgi, jo veikalos pieejamā izvēle bija niecīga, tad tagad ir gluži otrādi, un plašais klāsts liek drīzāk apjukt. Pēc kā vislabāk vadīties, iekārtojot savu mājokli?

Funkcionalitāte un stils iet roku rokā

Tā kā vairums dzīvojamo platību šobrīd ir veidotas tā, ka virtuve un dzīvojamā istaba atrodas vienā telpā, tad jēdziens "virtuves galds" vairs nenozīmē nelielu četrvietīgu galdu, bet gan lielāka izmēra ēdamgaldu, pie kura atrodama vieta ne tikai ģimenes locekļiem, bet arī viesiem. Tā kā ap galdu jāatrod vieta lielākam skaitam cilvēku, tad starp dzīvojamo istabu un virtuvi novietotajam virtuves galdam un krēsliem būtu vienlaicīgi jābūt gan praktiskiem, gan arī glītiem.

No telpas plānošanas viedokļa izaicinājumu sagādā tas, kā lai izvēlas tādas ēdamistabas un dzīvojamās istabas mēbeles, lai tās vienlaicīgi arī norobežotu telpu.

Visvienkāršāk ir izvēlēties pilnu komplektu ar virtuves galdu un ēdamistabas krēsliem, kurus papildina dīvāna galdiņš vai blakus dīvānam novietojams palīggalds. Tādējādi izpaliek raizes par to, vai izvēlētais galds un krēsli ir savā starpā saderīgi. Šādā veidā ir iespējams ietaupīt arī laiku, jo komplektu var iegādāties no viena pārdevēja.


Sērija BERGEN.

Telpas nodalīšanas priekšrocības

Savdabīgu efektu ir iespējams panākt, izvēloties virtuves galdu un piemērotus ēdamistabas krēslus no dažādiem komplektiem.

Tiesa, šajā gadījumā izaicinājums var slēpties stila jautājumā. Tomēr uztraukumam nav pamata – šeit ar padomu palīdzēs draudzīgie veikala pārdevēji vai interneta veikala izkārtojums, kurā pie katra galda ir jau redzami krēsli, kuri varētu ar to saderēt.

Izmanto mūsdienu bagātīgo izvēli savā labā un ar dažādu mēbeļu palīdzību izveido vienā telpā zonas ar trim dažādām funkcijām – virtuves zonu, kur tiek gatavots ēdiens, ēdamistabas zonu, kur pie liela galda baudīt kopīgu maltīti ar draugiem un ģimeni, un dzīvojamās istabas zonu, kur ir galdiņš kafijas tasītēm un ērts dīvāns, kurā atlaisties.


Sērija TURIN.

Liec šos ieteikumus aiz auss un iepazīsties ar izvēli Home4you interneta veikalā. Preču piegāde Latvijas teritorijā ir bez maksas neatkarīgi no preces izmēra, svara un cenas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.