Menu
 

Prokuratūra: Nav pārliecības, ka no visiem pretendentiem LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelta atbilstošākā persona

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pārbaudē, kura prokuratūrā tika uzsākta pēc biedrības “Latvijas Žurnālistu asociācija” (LŽA) iesnieguma par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes atlasi, konstatēts, ka persona, kas iecelta LTV valdes priekšsēdētāja amatā, formāli atbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām jautājumā par piecus gadus ilgu profesionālo pieredzi uzņēmumu vadībā.

Vienlaikus prokurors konkursa nolikumā un kandidātu atlasē konstatējis vairākas nepilnības, informēja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

LŽA iesniegumā tika apšaubīta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 28.marta lēmuma par Eināra Giela iecelšanu LTV valdes priekšsēdētāja amatā likumība. LŽA ieskatā amatā ieceltais kandidāts neatbilst likuma prasībām, jo nav darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā un nekad nav vadījis uzņēmumu.

Prokuratūrā veiktās pārbaudes gaitā saņemtas ziņas no NEPLP, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Uzņēmumu reģistra, kā arī no LŽA un NEPLP pieņemti papildus paskaidrojumi. Izvērtējot iegūto informāciju, konstatēts, ka ar 2019.gada 10.janvāra lēmumu apstiprinātajā konkursa nolikumā NEPLP nav pietiekami detalizēti formulējusi kandidātam izvirzītās prasības. Tāpat konkursa komisija nav pārliecinājusies par kandidāta iesniegto ziņu patiesumu.

Kaut arī par LTV valdes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēts likuma prasībām formāli atbilstošs kandidāts, konkursa nolikums un izvērtēšanas process nerada pārliecību, ka no visiem pretendentiem valdes priekšsēdētāja amatā iecelta atbilstošākā persona.

Iepriekš:

LTV valdes priekšsēdētājs Giels atsakās no sava amata, Juhņēviča atsakās no amata LTV valdē

1 komentārs

  • Didiks
    Didiks Trešdiena, 15 Maijs 2019 11:20 Komentāra saite

    Kartejais sviests mums Latvija notiek. Bou hartliju valde

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.