Menu
 

25 Siguldas skolēnu vecāki uzsāk vecāku izglītības programmu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - sigulda.lv Foto - sigulda.lv

Siguldas Valsts ģimnāzija sadarbībā ar fondu “Plecs” divdesmit pieciem Siguldas izglītības iestāžu skolēnu vecākiem nodrošina iespēju piedalīties “Vecāku izglītības programmā”, liecina informācija novada pašvaldības vietnē. Programmas mērķis ir ikkatram vecākam sniegt iespēju apgūt praktiski pielietojamas prasmes un jaunākajos zinātniskajos pētījumos balstītas zināšanas, kas nepieciešamas, lai sekmīgi audzinātu savus bērnus un iemācītos veidot uzticības pilnas attiecības caur drošo piesaisti.

Zināšanu iegūšanas rezultātā vecāki bērnam palīdz kļūt par pilnvērtīgu, emocionāli veselu indivīdu un atbildīgu sabiedrības locekli. Kurss un ikdienas sadarbība norisināsies attālināti, izmantojot platformu “Zoom”, to vadīs Inga Oliņa.

“Vecāku izglītības programma” paredz trīs nodarbības, kuru laikā vecāki gūs ieskatu svarīgākajās tēmās, kas saistītas ar bērna attīstību, sensomotorām vajadzībām un saiknes veidošanu, kā arī apgūs daudz praktisku metožu, kuras integrēt savā ikdienas dzīvē, padarot attiecības ar bērniem tuvākas un ikdienu – vieglāku.

Pirmajā nodarbībā “Piesaistes veidi un veselīgu attiecīgu veidošanas prasmes” būs iespēja izprast piesaistes būtību un tās veidus, cilvēka smadzeņu uzbūvi un to attīstību, kā arī savstarpējās saiknes veidošanas galvenos pamatprincipus.

Otrajā nodarbībā “Stiprināšanas stratēģijas” tiks apskatītas tādas tēmas kā ķermeņa stiprināšana jeb sensomotorās vajadzības, stiprināšanas principu piemērošana, atšķirības starp bērna uzvedību un vajadzībām, kā arī atvases uzticēšanās veicināšanu un uzticēšanos.

Trešās nodarbības “Uzvedības koriģēšanas stratēģijas” laikā būs iespēja iegūt prasmes ļauj bērna disciplinēšanu un uzvedības koriģēšanu īstenot cieņpilnā un saikni veicinošā veidā – atpazīstot nevēlamās uzvedības iemeslus. Tāpat tiks izrunāti iespējamie dusmu lēkmju, maldu, miega un citas uzvedības koriģēšanas risinājumi, veidojot drošu saikni ar bērnu.

Preventīvi parūpējoties par vecāku prasmju stiprināšanu un emocionālo atbalstu, ģimenēs samazinās nepieciešamība pēc speciālistu iesaistes dažādu problēmjautājumu risināšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.