Menu
 

IKVD: Diskusijas sociālajos medijos par aptauju Salaspils pamatskolā ir absolūta dezinformācija

  • Autors:  LETA
Foto - IKVD Foto - IKVD

Diskusijas sociālo tīklu platformās par aptauju Salaspils pamatskolā, kur izdoti jautājumi saistībā ar situāciju Ukrainā, ir absolūta dezinformācija, apgalvoja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

Sociālo tīklu platformu lietotāju uzmanību pievērsis kāds foto, kurā redzama aptaujas anketa, kurā skolēniem lūgts sniegt informāciju par darbībām izglītības iestādē saistībā ar atbalstu Ukrainai.

Veinberga apliecināja, ka sociālajos medijos publicētajās bildē redzamā aptaujas anketa ir autentiska un to skolai iesniedza pats IKVD. Tas darīts, lai vispusīgi un objektīvi izvērtētu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) saņemto sūdzību. 5.aprīlī IKVD veica pārbaudi Salaspils pamatskolā, kuras laikā arī notika anonīma vairāku 6.- 9.klašu skolēnu anketēšana.

Sūdzība, kura tika iesūtīta IZM, radās saistībā ar ukraiņu bērnu mācībām šajā izglītības iestādē. Savukārt sociālajā tīklā "Facebook" sākās diskusijas par šīs anketēšanas mērķi.

Kā norādīja Veinberga, anketēšana netika vērsta pret skolēniem, vecākiem vai pedagogiem. Anketēšanas mērķis bija iegūt informāciju un izvērtēt skolas īstenoto darbu skolēnu pilsoniskās līdzdalības veicināšanā attiecībā uz notikumiem Ukrainā.

Veinberga uzsvēra, ka anketēšana bija anonīma un rezultāti tika apkopoti tikai un vienīgi kopējā veidā, līdz ar to neviena bērna viedoklis atsevišķi netika pētīts.

Vecākā eksperte vērsa uzmanību, ka gan IZM, gan IKVD vairakkārt aicināja skolu vadību un pedagogus pārrunāt ar skolēniem Latvijas valsts nostāju jautājumā par Krievijas iebrukumu Ukrainā, no kā arī izriet aptaujā uzdotie jautājumi.

Kā skaidroja Veinbeiga, pārbaudi IKVD veica iestādes kompetences ietvaros, kas dod tiesības dienestam izvēlēties pārbaudes īstenošanas veidu, formu un metodes. IKVD bez brīdinājuma varot apmeklēt skolas telpas, kā arī pieprasīt rakstveida vai mutvārdu paskaidrojumu no jebkuras juridiskās vai fiziskās personas dienesta kompetencē esošajos jautājumos, līdz ar to veikt skolēnu anketēšanu bez vecāku piekrišanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.