Menu
 

Murjāņu Sporta ģimnāzija lūdz rast iespējas tai piešķirt papildu aptuveni 500 000 eiro

  • Autors:  LETA
Murjāņu Sporta ģimnāzija lūdz rast iespējas tai piešķirt papildu aptuveni 500 000 eiro Foto: www.msg.edu.lv

Murjāņu Sporta ģimnāzija lūdz Saeimai rast iespējas izglītības iestādei piešķirt papildu aptuveni 500 000 eiro ik gadu, lai risinātu virkni skolas attīstības jautājumu.

Kā otrdienas rītā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē sacīja Murjāņu Sporta ģimnāzijas (MSĢ) direktore Ingrīda Amantova, izglītības iestāde saskaras ar finansiālām grūtībām, nespējot nodrošināt laikam atbilstošu inventāru sportistiem.

MSĢ šogad mācās 138 audzēkņi, kas ir par trim mazāk nekā pirms gada. Amantova pastāstīja, ka pēc skolas absolvēšanas aptuveni ceturtā daļa turpina trenēties, 17% iestājas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, pa 9% – Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē. Amantova norādīja, ka, ja MSĢ piedāvātu arī pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas, tad cilvēki, kuros jau ieguldīti līdzekļi, biežāk paliktu sportā.

MSĢ budžets šim mācību gadam ir 2 047 381 eiro. Amantova uzsvēra, ka budžetu vajadzētu palielināt, jo, piemēram, nevar nopirkt nevienu riteni riteņbraucējiem, vairākus gadus nav nopirkta neviena airu laiva. "Nolietotais inventārs ir jāmaina," pauda MSĢ direktore.

Arī MSĢ treneri prasa taisnīgu atalgojumu, piebilda Amantova, norādot, ka, tā kā treneri slodzes dēļ nevar piepelnīties citos darbos, viņi nav apmierināti ar atalgojuma līmeni.

Jānodrošina treniņu un sacensību darba process un darbība – kamaniņu trases īres maksa (treniņu procesam), degvielas izmaksas, nolietotā inventāra maiņa, dalība sporta sacensībās, volejbola zāles rekonstrukcija un siltināšana, federācijas biedru naudu un dalības, licenču maksa. Papildus būtu jādomā arī par datorklases tehnisko resursu atjaunošanu, teica Amantova, norādot, ka tagad tiek lietoti 2014. gadā dāvinātie Finanšu ministrijas datori.

Amantova sacīja, ka ik gadu MSĢ būtu nepieciešami papildu aptuveni 500 000 eiro, lai atrisinātu visas skolas vajadzības, turpinot sagatavot augstas klases sportistus. Lai arī deputāti kopumā piekrita, ka MSĢ jautājumi ir jārisina, sanākušo bija par maz, lai būtu iespējams pieņemt kādu lēmumu – uz sēdi neieradās vairāk nekā puse apakškomisijas deputātu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.