Menu
 

Ikšķiles ekoskolas piedalās rīcības dienās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ikšķiles ekoskolas piedalās rīcības dienās Publicitātes foto

Ikšķiles ekoskolas – Ikšķiles Brīvā skola, PII “Ķiparu nams” un Tīnūžu sākumskola – arī šogad piedalās Ekoskolu rīcības dienās un šonedēļ īpašu uzmanību pievērsīs vienreizlietojamajai plastmasai, tās kaitīgajai ietekmei uz vidi un alternatīvām, lai dzīvotu videi draudzīgāk. Skolas uzrunās arī Ikšķiles pašvaldības pārstāvjus un aicinās ikdienā mazāk izmantot vienreizlietojamo plastmasu.

Jautājums par vienreizlietojamās plastmasas izmantošanu ir būtisks – 24. oktobrī Eiropas Parlamenta deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu apritei ES tirgū. Aizliegti tiks šķīvji, ēdamrīki, salmiņi, vates kociņi un balonu kātiņi. Vienreizlietojamie plastmasas izstrādājumi, uz kuriem attiecas aizliegums, Eiropā veido 70% no jūras piedrazojuma. Jaunie noteikumi paredz, ka, sākot no 2021. gada, šo priekšmetu tirdzniecība tiks aizliegta, informē Ikšķiles Brīvās skolas pārstāve Ingrīda Strazdiņa.

30. oktobrī Ikšķiles domē ekoskolu skolēni uzrunās Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvjus, lai atgādinātu problēmas nozīmīgumu un aicinātu jau tagad dzīvot videi draudzīgāk. Skolas dāvinās pašvaldībai izstrādājumus no plastmasas iepakojumiem, lai dotu tiem otru dzīvi, un aicinās piedalīties spēlē “Plastmasas detektīvs”, lai ieraudzītu, kur ikdienā izmantojam plastmasu arī gadījumos, kur ir alternatīvas.

Ikšķiles Brīvā skola un PII “Ķiparu nams” savām ģimenēm rīko radošās darbnīcas un kino vakarus, kur iepazīstinās ģimenes ar to, kas notiek ar vienreizējo plastmasu dabā, cik ilgā laikā plastmasa sadalās, kurus plastmasas veidus var pārstrādāt un ko ražo no pārstrādātās plastmasas, skaidro I. Strazdiņa.

Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu no ekoskolu galvenajiem uzdevumiem – sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Pasākumi notiek vienlaikus visā Latvijā vienas nedēļas laikā. Šogad Ekoskolu rīcības dienas norisinās no 29. oktobra līdz 4. novembrim, un kopīgā tēma ir “Nē vienreizlietojamai plastmasai!”

Pasākumu mērķis ir pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. Rīcības dienu noslēgumā notiks konkurss skolām, kurā gan ar interneta balsojumu, gan žūrijas vērtējumu tiks izvēlēti labākie akciju rīkotāji. Veiksmīgāko un radošāko iniciatīvu autori, kā arī aktīvākie kampaņas popularizētāji saņems balvas no Ekoskolu rīcības dienu atbalstītājiem, vēsta Ikšķiles Brīvās skolas pārstāve.

Stāsti, video un attēli tiks publicēti Vides izglītības fonda tīmekļvietnē www.videsfonds.lv un sociālajā tīklā “Facebook”.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties ekoskolu saimei, rīkojoties atbilstoši ilgtspējīgas principiem, norāda I. Strazdiņa.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.