Menu
 

Policija sākusi resorisko pārbaudi par Olainē no ēkas sienas izrautu Ukrainas karoga stiprinājumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Valsts policijas fiksētie notikumi Latvijā saistībā ar Krievijas karu Ukrainā. Infografika - Valsts policija Valsts policijas fiksētie notikumi Latvijā saistībā ar Krievijas karu Ukrainā. Infografika - Valsts policija

Saistībā ar Krievijas karu Ukrainā kopumā Valsts policija Latvijā konstatējusi likumpārkāpumus un noziedzīgus nodarījumus, par kuriem sākti 42 kriminālprocesi, vairāk nekā 60 administratīvie pārkāpumu procesi un vairāk nekā 120 resoriskās pārbaudes. Likumsargi atzīmē, ka, lai arī atsevišķi gadījumi ir saistīti ar tiešiem konfliktiem, tomēr absolūti lielākā nodarījumu daļa ir par Krievijas kara Ukrainā slavinošu simbolu atainošanu vidē vai uz infrastruktūras objektiem, kā arī tādi, kas vērsti pret karogiem vai retāk – transportlīdzekļu bojāšana.

Resoriskā pārbaude sākta arī par 1. maijā Olainē konstatētu bojājumu – no ēkas sienas bija izrauts Ukrainas karoga stiprinājums. Savukārt Rīgā policija aizturēja kādu vīrieti, kurš izspārdīja ietves malā saliktus sveču trauciņus, kas bija novietoti Ukrainas karā kritušo karavīru un civiliedzīvotāju piemiņai. Par notikušo sākts administratīvai process par alkohola lietošanu publiskā vietā un sīko huligānismu.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, 20.aprīlī Rīgas Zemgales iecirknis uzsāka kriminālprocesu par gadījumu, kad atrodoties pie kādas valsts iestādes ieejas, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus, ap pulksten 16.40 izcēlās konflikts starp kādu vīrieti un ukraiņu valodā runājošu ģimeni – divām sievietēm un mazgadīgu bērnu. Pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas, vīrietis izvērsa verbālus apvainojumus un, konfliktam eskalējoties, iesita bērnam, pēc kā metās bēgt. Sievietes par notikušo ziņoja policijai un nekavējoties tika uzsākti personas meklēšanas pasākumi.

Par notikušo nodarījumu policija aizturēja kādu 1957. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzes lokā. Vīrietis atzīts par aizdomās turēto pēc krimināllikuma 231. panta otrās daļas par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Vienlaikus tiks arī vērtēts vai nodarījumā nav saskatāms kāds cits noziedzīgs nodarījums, piemēram, naida noziegums. Šobrīd vīrietim piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka notikumi nav ar augšupejošu tendenci vai būtiskiem saasinājumiem, līdz ar to iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Valsts policija atkārtoti uzsver, ka pastiprināti seko līdzi šiem notikumiem un pārbauda iedzīvotāju sniegtās ziņas, kā arī aicina iedzīvotājus informēt policiju par gadījumiem, ja tiek novēroti kādi likumpārkāpumi, kas varētu būt saistībā ar nodarījumiem pret Ukrainas bēgļiem vai citiem nodarījumiem saistībā ar Krievijas karu Ukrainā, kā arī sabiedriskās kārtības apdraudējumiem, zvanot 110.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.