Menu
 

"Tautas sapulcē" Ikšķilē ZZS un LRA politiķi aicina klātienē uzrunāt Saeimas deputātus Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ikšķiles novada pašvaldība Foto - Ikšķiles novada pašvaldība

Ikšķiles novada "Tautas sapulcē", uzrunājot novada iedzīvotājus, politiķu teiktajā izskanēja aicinājums ar savu klātbūtni Rīgā pie Saeimas ēkas uzrunāt deputātus, tādējādi paužot savu kategorisko nostāju pret likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums".

Kā zināms, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā administratīvi teritoriālā reforma paredz Ikšķiles novada pievienošanu Ogres novadam, taču 30.oktobra "Tautas sapulces" dalībnieki iestājās pret šādu novada nākotni, pavēstīja Ikšķiles novada pašvaldība sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša. Ikšķiles iedzīvotāji atkārtoti akcentēja sava novada izteikto piederību Pierīgai, ko raksturo pastāvīgi pieaugošs iedzīvotāju skaits, pozitīvi demogrāfijas rādītāji, augsts iedzīvotāju blīvums, zemi bezdarba rādītāji, augsts iedzīvotāju ienākumu līmenis, uz izaugsmi vērsta budžeta plānošana un kvalitatīvs pašvaldības pakalpojumu grozs.

Šajā tikšanās reizē piedalījās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāts un Latvijas Lielo pilsētas asociācijas vadītājs Viktors Valainis, kura pārstāvētā komisija izskatīja un virza izskatīšanai Saeimai pirmajā lasījumā minēto likumprojektu. Savu skatījumu par administratīvi teritoriālo reformu sniedza arī jurists un politiķis, politisko partiju apvienības Latvijas Reģionu apvienība valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un Zaļo un Zemnieku Savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

“Savās uzrunās politiķi atzinīgi novērtēja Ikšķiles novada iedzīvotāju veikumu un organizētās aktivitātes, kuras skaidri apliecina vietējo iedzīvotāju augsto politisko apziņu un aktivitāti,” teikts pašvaldības paziņojumā. “Tāpat atzinīgi vārdi tika veltīti Ikšķiles novada pašvaldībai, kas atbalsta iedzīvotāju vēlmi paust savas pašnoteikšanās demokrātiskās tiesības. Tika uzslavēta pašvaldības rīcība vairāku juridiski korektu vēstuļu sastādīšanā, kas nosūtītas VARAM, Ministru prezidentam, Valsts prezidentam, skaidrojot pašvaldības attieksmi un nostāju pret reformu un norādot uz daudzajiem reformas trūkumiem un nepilnībām.”

Nākamais solis savu interešu aizstāvībai, izskanēja aicinājums iedzīvotājiem doties uz Rīgu 7.novembrī, lai tiešā un nepastarpinātā veidā vērstu Saeimas deputātu uzmanību uz izskatāmā likumprojekta neatbilstību tautas interesēm.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.