Menu
 

Siguldā nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu varēs atlikt līdz ceturtajam ceturksnim

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldā nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu varēs atlikt līdz ceturtajam ceturksnim

Lai Covid-19 izplatības rezultātā radītajā krīzē atbalstītu uzņēmumus un iedzīvotājus, Siguldas novada pašvaldībā pieņemts lēmums ļaut atlikt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu līdz 15. novembrim, neiekasējot soda naudu par kavējumu.

Pašvaldība savas kompetences ietvaros 2020. gada nekustamā īpašuma nodoklim neaprēķinās nokavējuma naudu ne tikai uzņēmējiem, bet arī iedzīvotājiem, pārceļot 1., 2. un 3. ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņu uz pēdējo ceturkšņa maksājuma datumu – 2020. gada 15. novembri, dodot iespēju mājsaimniecībām un uzņēmējiem pārplānot savus izdevumus, informēja Siguldas novada domē.

“Mums, iespējams, nāksies pārplānot savus paredzētos infrastruktūras sakārtošanas darbus pašvaldībā, jo nekustamā īpašuma nodoklis pašvaldības budžetā ienes vairāk nekā 1,6 miljonus eiro. Tomēr šā brīža situācijā vissvarīgāk ir solidarizēties ar iedzīvotāju un uzņēmēju grūtībām, kuras neplānoti radušās pasaulē notikušās veselības krīzes dēļ,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Jau iepriekš lēmumu pagarināt nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņu pieņēma vairākas citas Pierīgas pašvaldības, piemēram, Inčukalns, Garkalne un Stopiņi. Ceturtdien Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē tika nolemts pārcelt  nekustamā īpašuma nodokļa divus apmaksas termiņus – no 31.marta uz 15. maiju , kā arī  no 15. maija uz 15. jūniju. 

Kā ziņots, Siguldas novada jau pieņēmusi vairākus atbalsta pasākumus, lai palīdzētu viesmīlības sektora uzņēmējiem:

- piemērota nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 90% apmērā Siguldas novadā esošajiem uzņēmumiem, kas nodrošina izmitināšanas pakalpojumu, kā arī 50% apmērā – sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem 2020. gadā;

- piešķirti atvieglojumi minētajām nozarēm saistībā ar komunālajiem maksājumiem – ūdeni un kanalizāciju, veidojot atlikto maksājumu grafiku;

- uzņēmējiem tiek dota iespēja terminēti pārtraukt telpu nomas līgumu ar pašvaldību, ja darbība ir tieši ietekmēta vai apturēta saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju.

Lai atbalstītu ar publicitāti dažādu jomu uzņēmējus, uz ārkārtējas situācijas laiku līdz 14. aprīlim vai līdz ārkārtējās situācijas beigām pašvaldība savā tīmekļa vietnē ļaus Sludinājumu sadaļā izvietot informāciju par vietējo produkciju un pakalpojumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.