Menu
 

Nosaka teritorijas Siguldā, kur noteiktos gadījumos drīkst medīt dzīvniekus

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Siguldas novada dome noteikusi teritorijas Siguldas pilsētā, kur noteiktos gadījumos drīkst medīt dzīvniekus, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Saistošo noteikumu projekts izstrādāts, pamatojoties uz Medību likuma 3. panta otro prim daļu.

Saistošie noteikumi izstrādāti ar mērķi noteikt teritorijas Siguldas pilsētā, kurās atļauts medīt gadījumos, ja medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus.

Saistošie noteikumi nosaka Siguldas pilsētas zonas, kurās atļautas medības, kā arī papildu nosacījumus, kas jāievēro medībās, Siguldas pilsētā izmantojot medību šaujamieročus.

Ņemot vērā, ka Siguldas pilsētas teritorijā ietilpst mežu platības, kurās mīt medījamie dzīvnieki, kas rada apdraudējumu un postījumus Siguldas pilsētas teritorijā ietilpstošajās meža teritorijās esošo zemju un pieguļošo zemju īpašniekiem, ir nepieciešams noteikt konkrētas pilsētas zonas, kurās, ievērojot medību tiesību jomu reglamentējošos normatīvos aktus, ir atļautas medības.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek noteiktas jaunas tiesības, atļaujot organizēt medības teritorijās, kurās līdz šim medību organizēšana bija aizliegta. Tādējādi ar saistošo noteikumu regulējuma palīdzību tiks novērstas situācijas, kad medījamie dzīvnieki apdraud vai rada postījumus saistošo noteikumu pielikumā norādītajās teritorijās esošo zemju un tām piegulošo zemju īpašniekiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.