Menu
 

Foto: Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā nosvinēti spāru svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā nosvinēti spāru svētki Foto: G. Zīverte, Siguldas novada pašvaldība

Trešdien, 19. decembrī, Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā notika spāru svētki – būvuzņēmējs SIA "Monum" pabeidzis dabaszinātņu un matemātikas mācību korpusa visu nesošo konstrukciju montāžu, turpinot fasādes apdares un inženierkomunikāciju izbūves darbus, informē Siguldas novada pašvaldībā.

"Siguldas novada pašvaldība ir gandarīta par spāru svētku tradicionālo vainagu, kas liecina par būvniecības progresu un vēsta acīmredzamo – Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunais korpuss top –, un būvniecības grafiks liecina par to, ka jau nākamajā mācību gadā šeit dabaszinības un matemātiku skolēni varēs apgūt augstākajā līmenī mūsdienīgi aprīkotā vidē. Investīcijas vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā ir kā pierādījums izglītības nozares izaugsmei novadā, jo prognozējam, ka pretēji tendencei valstī Siguldas novadā turpmākajos gados skolēnu skaits varētu palielināties par aptuveni 500 audzēkņiem. Pašvaldība jau vairākus gadus mērķtiecīgi plāno izglītības iestāžu infrastruktūras attīstību, lai ilgtermiņā mūsu novada bērniem nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienīgu mācību vidi,” spāru svētku pasākumā sacīja Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

Ikdienā būvniecības darbos strādā turpat 60 darbinieku, kuri rūpējas, lai jaunbūvējamās ēkas arhitektoniskie un konstruktīvie risinājumi – dažādu materiālu pielietošana un savienojamība, alumīnija stiklotās konstrukcijas un dubultā stiklotā fasāde – tiktu kvalitatīvi samontēta. Būvuzņēmējs informē, ka janvāra vidū tiks demontēts celtnis, jo paredzēts pabeigt ēkas karkasa norobežojošo konstrukciju montāžas darbus.

"Spāru svētki ir tradīcija, kas simbolizē ēkas nozīmīgo konstrukciju un galveno būvdarbu noslēgumu, kad ēka ir ieguvusi savu veidolu un atlicis tai piešķirt autora iecerēto izskatu," stāsta SIA "Monum" tehniskais direktors Gintars Dardets. "Jauna skola nozīmē jaunas idejas un zināšanas topošajām paaudzēm un nākotnes sabiedrībai. Novēlu vienmēr zinātkārus un atbildīgus jaunos siguldiešus, kuri mācīsies šajā skolā, izkops mūsu tradīcijas, uzturēs mūsu paražas un veidos mūsu sabiedrību nākotnē."

Plānots, ka nākamajā mācību gadā Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā mācības uzsāks aptuveni 450 skolēnu, kurus izglītos 45 pedagogi. Skolā varēs izmantot 11 mūsdienīgi aprīkotas mācību klases ar laboratorijām, sagataves telpām un palīgtelpām, kā arī mūsdienīgi aprīkotu multimediju auditoriju un informācijas centru, kurā novada un reģiona pedagogiem būs pieejama arī mūsdienīga digitālā bibliotēka, kas ļaus piekļūt dažādiem digitalizētiem metodiskajiem materiāliem un zinātniskās pētniecības darbiem.

Pašvaldības pārstāvji atgādina, ka 25. oktobrī skolas laukumā tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm, kas netika tradicionāli iemūrēts ēkas pamatos, bet gan visiem redzamā vietā jaunā korpusa iekšpagalmā, kuru klās bruģakmens segums un plāksne, norādot kapsulas atrašanās vietu. Skolas jaunā korpusa būvniecība uzsākta gadā, kad skola, tāpat kā Latvija, svin 100 gadu jubileju.

Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa projekta autors ir Andris Kokins, autoruzraudzību veic SIA "K Idea". Būvuzņēmējs, kurš uzvarēja publiskā iepirkumu procedūrā, ir SIA "Monum", bet būvuzraudzību veic SIA "Firma L4".

Ģimnāzijas jaunā korpusa būvniecība Ata Kronvalda ielā 7 tika uzsākta maijā, un tā turpināsies līdz nākamā gada vasarai. Siguldas novada izglītības nozares attīstības stratēģija un skolu tīkla optimizācijas plāns paredz, ka no 2019./2020. mācību gada Siguldas Valsts ģimnāzija atradīsies Ata Kronvalda ielā 7, kur tā jau savulaik darbojusies, savukārt Siguldas pilsētas vidusskola, iegūstot plašākas telpas, turpinās darbu Krišjāņa Barona ielā 10, kur jau šobrīd mācās skolēni no 1. līdz 5. klasei.

Kopējās Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunās piebūves un plānotās vecā korpusa rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 12 miljonus eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonds Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas 1. pamatskolas rekonstrukcijai un materiāltehniskās bāzes modernizācijai ir piešķīris turpat trīs miljonus eiro, valsts līdzfinansējums skolu rekonstrukcijai paredzēts vairāk nekā 1,6 miljoni eiro, vēsta pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.